Молекулярно-статистичні теорії рідин

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Молекулярно-статистичні теорії рідин
Код дисципліни
ВБ.5.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р10. Планувати, організовувати та здійснювати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти їх результати та робити обґрунтовані висновки. Р14. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії. Р15. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Даний курс базується на знаннях курсу вищої математики, фізики та фізичної хімії.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються особливості будови і основні характеристики локальної атомної структури рідин (розплавів), природа теплового руху та самодифузія частинок у рідині, зв’язок між термодинамічними функціями та статистичним і конфігураційними інтегралами. Значну увагу приділено теоретичним основам різноманітних експериментальних та модельних методів дослідження структури та властивостей рідин (розплавів).
Рекомендована та необхідна література
1. Репецький С.П. Теорія твердого тіла. Невпорядковані середовища: навч. посіб. К. : Наукова думка, 2008. - 308 c. 2. Казіміров В.П., Сокольський В.Е., Роїк О.С., Самсонніков О.В. Структура невпорядкованих систем. Теорія та моделювання. Монографія. – К.: ВПЦ “Київський університет ”, 2009. – 319 c 3. Зиман З.З., Сіренко А.Ф. Основи фізичного матеріалознавства. – Харків: Харківський національний університет ім. Каразіна, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання і контрольні роботи. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Сергійович Роїк
Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет