Хімічні аспекти створення новітніх матеріалів

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Хімічні аспекти створення новітніх матеріалів
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р3. Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії. Р6. Знати методологію та організації наукового дослідження. Р10. Планувати, організовувати та здійснювати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти їх результати та робити обґрунтовані висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття неорганічної хімії, органічної хімії, хімії та фізичної хімії високомолекулярних сполук. 2. Володіти базовими знаннями загальної хімії. 3. Знати основні поняття фізичних методів дослідження та ідентифікації структури сполук.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення сучасних методів синтезу різних класів неорганічних, органічних та полімерних сполук, особливостей одержання окремих речовин, їх твердих розчинів та композитів на їх основі, способів осучаснення окремих хіміко-технологічних процесів та технологій для керованого поліпшення якості кінцевих продуктів. Використання одержаних сполук у різних галузях, зокрема для створення матеріалів для світлодіодних пристроїв та сонячних елементів.
Рекомендована та необхідна література
1. З.Ю. Готра. Органічна електроніка: стан та перспективи розвитку. Науковий Вісник Чернівецького університету. 2011. том 1, випуск 1. Фізика. Електроніка. с.5-14. 2. Graphene quantum dots as smart probes for biosensing / Rю Xie, Z. Wang, W. Zhou et al. // Anal. Methods, 2016, 8, 4001-4016. 3. Пристрої відображення та реєстрації інформації: [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. уклад.: Миколаєць Д.А. – Електронні текстові данні (1 файл: 8279 кбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. – 388 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист практичних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 80 балів/48 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на заліку 20 балів/12 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Олександрівна Савченко
Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет