Корпоративний юрист
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Корпоративний юрист
Код дисципліни
ВБ.01.07.30
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здійснювати презентацію свого дослідження з правової теми, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки; дискутувати зі складних правових проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв’язання; використовувати передові знання і методики у процесі правотворення та правозастосування інститутів публічного та приватного права і кримінальної юстиції; інтегрувати необхідні знання та розв’язувати складні задачі правозастосування у різних сферах професійної діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні теоретичні та практичні аспекти регулювання та організації юридичної роботи, особливості класифікації та змісту правочинів, актів, інших документів, що використовуються у діяльності юридичних осіб, їх правову природу.
Володіти навичками підготовки проектів правочинів з урахуванням особливостей будь-якої практичної ситуації та розв’язання спорів, що виникають у сфері надання юридичних послуг корпоративним юристом.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу юридичних конструкцій, що застосовуються в практичній діяльності корпоративного юриста, та вивчення теоретичних і практичних питань, що виникають під час функціонування юридичної служби (юридичного департаменту), юридичної фірми або самозайнятого юриста та надання ними відповідних послуг. У межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика корпоративного управління; правове регулювання діяльності юридичних осіб; юридична природа та характеристика цивільно-правових договорів; договірна, претензійна, позовна робота корпоративного юриста, взаємодія корпоративного юриста з державними органами. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології.
Рекомендована та необхідна література
1. Ареф'єва О.В., Васюткіна Н.В. Корпоративне управління: еволюція, становлення, розвиток: монографія / О.В. Ареф'єва, Н.В. Васюткіна. – К.: Вид-во Ліра-К, 2016. – 180 с.
2. Барщевский М.Ю. Адвокат. Адвокатская фирма. Адвокатура. – М.,1995 г.
3. Батрин С.В. Корпоративні правовідносини у господарському праві: автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.В. Батрин. – К., 2012. – 20 с.
4. Бервено С.М. Проблеми договірного права України: Монографія. – К.: Юрінком Інтер, 2006. – 392 с.
5. Боднар Т.В. Договірні зобов’язання в цивільному праві: (Заг. положення): Навч. посіб. – К.: Юстініан, 2007. – 280 с.
6. Борисова Ю.О. Цивільно-правове регулювання відносин у сфері електронної комерції: канд. юрид. наук: 12.00.03/ Борисова Юлія Олегівна; КНУ імені Тараса Шевченка. – К., 2012. – 210 с.
7. Джуринський В.О. Правове становище господарських обєднань. Автореферат дис…канд..юрид.наук. – К., 2009. – 20 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: експрес опитування – від 1 до 4 балів; колоквіум – від 3 до 4 балів; доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; тестування – від 6 до 7 балів; модульні контрольні роботи – від 3 до 6 балів; участь у дискусії – від 2 до 6 балів.
Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань.
Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді.
Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Валентин
Олександрович
Бажанов
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права