Навчальна практика з туристичного орієнтування та краєзнавства

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика з туристичного орієнтування та краєзнавства
Код дисципліни
ННД.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Розуміти принципи, процеси і технології організації роботи суб'єкта туристичного бізнесу та окремих його підсистем (адміністративно-управлінська, соціальнопсихологічна, економічна, техніко- технологічна) (ПР10) Проявляти толерантність до альтернативних принципів та методів виконання професійних завдань (ПР15) Аргументовано відстоювати свої погляди у розв'язанні професійних завдань (ПР19) Застосовувати отримані знання і навички в повсякденній практиці (ПР 27)
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне вивчення курсу «Туристична картографія», «Основи туризмознавства», «Безпека в туризмі та туристичні формальності», «Географія рекреації та туризму».
Зміст навчальної дисципліни
База практики – кафедра геодезії та картографії географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Навчальним планом передбачено проведення польових робіт у межах студмістечка університету (Голосіївський район, м. Київ), на територія Національного природного парку «Голосіївський» (в межах Голосіївського району міста Києва, вул. Генерала Родимцева, 6-а ), Національний музей народної архітектури та побуту України, Національний комплекс «Експоцентр України» Голосіївський парк імені Максима Рильського, камеральної обробки результатів досліджень - в лабораторії (аудиторії) факультету. Навчальна практика з туристичного орієнтування невід’ємна складова частина освітньо-професійної підготовки студентів. Історичні аспекти розвитку спортивного орієнтування. Топографічна карта та умовні позначення. Карти для спортивного орієнтування та особливість умовних позначень, що використовуються для відображення елементів місцевості на картах. Прийоми орієнтування за картою на місцевості. Особливості організації та проведення змагань із спортивно- туристичного орієнтування. Навчальна практика повинна надати студентам уявлення про орієнтування на місцевості різними засобами; можливість аналізувати природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал для розвитку туризму з урахуванням принципів сталого розвитку та збереження природної та культурної унікальності території.
Рекомендована та необхідна література
1. Інструкція з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500. – К.: Укргеоінформ, 1999. – 156 с. 2. Курач Т.М., Підлісецька І.О., Краковський С.П. Створення веб-карти Богуславського району. Географія та туризм: Наук.зб./Ред.кол. Любіцево О.О.(гол.ред) та ін. – К.: Альфа-ПІК, 2019. - Вип. 47 – С. 129-139. 3. Остроух В.І., Підлісецька І.О. Картознавство (навчально-методичний посібник для студентівспеціальності 103 Науки про Землю, освітньої програми „Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі”) Навчально-методичний посібник - К.: ДНВП «Картографія», 2019–76 с. 4. Остроух В., Підлісецька І.О., Сумишин Г., Яценко О. ГІС-моделювання під час прийняття важливих рішень з використанням просторового аналізу. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Військово-спеціальні науки – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2020. –Випуск 3 (43). – С.50-55.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота, навчальні та виробничі практики
Методи та критерії оцінювання
− Поточне оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 10, максимальна 20; контрольні роботи (20 – 30); самостійна робота (5 – 10)); − підсумкове оцінювання у формі проміжного контролю (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Країнознавства та туризму
Географічний факультет