Вступ до університетських студій

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ННД.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Проявляти повагу до індивідуального і культурного різноманіття (ПР14). Проявляти толерантність до альтернативних принципів та методів виконання професійних завдань (ПР 15). Діяти у відповідності з принципами соціальної відповідальності та громадянської свідомості (ПР16). Аргументовано відстоювати свої погляди у розв'язанні професійних завдань ( ПР19)
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: 1.1 основні історичні передумови формування університетської освіти у світі; 1.2 основні етапи та особливості розвитку освітніх процесів на українських землях; 1.3 Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурних подій та явищ 2. Вміти: 2.1 охарактеризувати особливості впливу світових університетських традицій на формування української освітньої системи; 2.2 розуміти суть історичних процесів, які впливали на розвиток університетської освіти на українських землях; 3. Володіти елементарними навичками формування самостійних висновків щодо освітніх процесів у світі, в Україні та у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у різні хронологічні періоди, застосовувати на практиці знання, отримані в процесі навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з першоджерелами класичної освіти та її традиціями. Висвітлення особливостей західноєвропейської університетської освіти на різних етапах історичного розвитку від давнини до сучасності. Характеристика еволюції вітчизняної вищої освіти, становлення і функціонування університетів на українських землях. Історичний огляд процесу заснування та подальшої науково-педагогічної діяльності університету в Києві (ХІХ – ХХІ ст.). Аналіз сучасного становища КНУ імені Тараса Шевченка, географічного факультету та основних його спеціальностей на фоні світових тенденцій у сфері вищої освіти.
Рекомендована та необхідна література
1. Аніловська Г.Я., Марушко Н.С., Томаневич Л.М. Університетська освіта: Навч. посібник. Львів, 2010. 2. Географічному факультету – 70 - /Олійник Я.Б., Бортник С.Ю., Гродзинський М.Д., Гуцал В.О. та ін. – К., ВГЛ «обрії», 2003.- 92 с. 3. Географи Київського національного університету імені Тараса Шевченка: довідник / редкол.: Я.Б. Олійник та ін. Київ, 2018. 333 с. 4. З іменем святого Володимира: Київський університет у документах, матеріалах та спогадах сучасників. Упоряд. В. Короткий, В. Ульяновський. Київ, 1994. 5. Історія Київського університету: монографія: у 2 т. / Вербовий О.В., Мороз І.М., Даниленко О.В. та ін. Київ, 2019. 6. Кузьмінський А.І. Вступ до університетських студій: навч. посіб. для студ. Ун-тів. Черкаси, 2004. 6. Терентєва Н.О. Вища (університетська) освіта: становлення і розвиток. Черкаси, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Конспект першоджерел: максимально 10 балів 2. Семінарські заняття: максимально 20 балів 3. Презентація самостійного дослідження: максимально 10 балів; 4. Письмова контрольна робота: (по 40 тестових завдань, за кожне з яких студент може отримати 0,5 балів): максимально 20 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання заліку – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Олександрівна Любіцева
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет