Основи туризмознавства

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи туризмознавства
Код дисципліни
ННД.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії туризму, організації туристичного процесу та туристичної діяльності суб'єктів ринку туристичних послуг, а також світоглядних та суміжних наук (ПР02) Знати і розуміти основні форми і види туризму, їх поділ (ПР03) Проявляти повагу до індивідуального і культурного різноманіття (ПР14) ПР23. Установлювати зв’язок між різнорідною інформацією для отримання нового знання
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками пошуку інформації і її узагальнення з різних джерел, здатністю аналізувати отримані дані.
Зміст навчальної дисципліни
Курс складається з двох змістових модулів. Перший модуль присвячений вивченню суспільних функцій туризму та характеру туристичного процесу, а саме структури туризму, класифікації туристичних ресурсів, самоорганізації туристичного процесу, формуванню та функціонуванню індустрії туризму, регуляторним засадам та кадровій політиці в туризмі. У другому модулі розглядається функціонування індустрії туризму та туристичного ринку, а саме організація гостинності, транспортних послуг, діяльність організаторів подорожей та екскурсій, функціонування ринку туристичних послуг на основі маркетингу та менеджменту туризму.
Рекомендована та необхідна література
1. Любіцева О.О., Бабарицька В.К. Туризмознавство: вступ до фаху.-К.: ВПЦ»Київський університет», 2008.-335с. 2. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» 1995р.», 2003р. 3. Крачило Н.П. Основы туризмоведения.-К.,1980.-120с. 4. Лиман С.І., Парфіненко А.Ю., Посохов І.С. Історія туризму: навч.посібник (для студентів спец. «туризм»), Суми: ПФ «Університетська книга», 2018.-372 с. 5. Олійник Я.Б., Степаненко А.В. Теоретичні основи туризмології.Навч.посібник -К., 2005.-316с. 6. Панченко Т.Ф. Туристичне середовище: архітектура, природа, інфраструктура. Монографія.-К.:Логос, 2009.-176с. 7. Правове регулювання туристичної діяльності в Україні: Збірник нормативно-правових актів.-К., 2002.-640с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється упродовж семестру та під час екзаменаційної сесії. Практичні роботи здаються на кожному практичному занятті або у зазначений викладачем термін; за роботи, подані пізніше зазначеного терміну, оцінка складає 50% від максимальної кількості балів. Контрольна робота проводиться у вигляді бліц-тестів на 6-7 тижні навчання під час лекції. Для студентів, що виконали 60% і менше практичних робіт проводиться додаткова контрольна на 11-12 тижні навчання.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Олександрівна Любіцева
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет