Кваліфікаційна робота бакалавра

Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
ННД.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 10. Знати норми української літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 19. Мати навички участі у наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Повне успішне виконання навчального плану за відповідним освітнім рівнем.
Зміст навчальної дисципліни
Формування в іноземців українськомовної універсальної компетенції в галузі професійно-наукової комунікації, удосконалення необхідних для здійснення самостійних наукових досліджень умінь і навичок гностичного і креативного характеру. Кваліфікаційна робота бакалавра є обов’язковою комплексною формою контролю і підсумкової атестації здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Українська мова та переклад (для іноземців)». Для написання бакалаврської роботи передбачено 240 год. самостійної роботи. Якість виконання, зміст та захист бакалаврської роботи визначають рівень підготовленості випускника до майбутньої фахової, зокрема наукової, діяльності.
Рекомендована та необхідна література
Єріна А. М. Методологія наукових досліджень: навчальний посібник. К., 2004. 212 с. Колоїз Ж. В. Основи академічного письма: практикум. Кривий Ріг : ФОП Маринченко С. В., 2019. 178 с. Крушельницька О. В. Методологія і організація наукових досліджень. К., 2003. 192с. Навчально- й науково-дослідницька робота судентів-філологів (реферат, курсова, випускна робота з української мови та методики її навчання): навчально-методичний посібник для студентів / М. І. Пентилюк, І. В. Гайдаєнко, Т. Г. Окуневич та ін. К. : Ленвіт, 2010. 120с. Основні вимоги до підготовки та написання бакалаврських робіт (для студентів-філологів): методична розробка / уп. Н.М. Гаєвська та ін. Київ: КНУ, 2011. 44 с. Селіванова О.О. Сучасна лінгвістика: напрями та проблеми: підручник. Полтава: Довкілля-К, 2008. 712 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вибір теми, консультації з керівником, опрацювання наукових джерел, збирання матеріалу та його паспортизація, написання тексту дослідження, оформлення роботи, рецензування, передзахист, захист. Пошуковий, частково-пошуковий методи. Робота з науковою та довідковою літературою, друкованими та електронними навчальними виданнями та Інтернет-ресурсами. Методи аналізу та синтезу. Методи класифікації та систематизації. Методи спостереження, узагальнення, абстрагування, формалізації. Інформаційно-пояснювальний метод. Комунікативно репродуктивний та продуктивний метод.
Методи та критерії оцінювання
Методи: поетапне оцінювання керівником роботи, наукова презентація у формі попереднього захисту та захисту. Критерії оцінювання різних видів наукової діяльності у процесі написання магістерської роботи (поетапне виконання завдань керівника, опрацювання зауважень рецензента, захист) див. у робочій програмі.
Мова викладання
українська