Проблеми теорії та практики доказів і доказування у цивільному судочинстві

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Проблеми теорії та практики доказів і доказування у цивільному судочинстві
Код дисципліни
ДВС.28.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: предмет, завдання та методологію курсу, генезу цивільного процесуального законодавства; доктринальні висновки та дискусійні питання про зміст правової категорії “доказ”, проблеми судової практики. Вміти робити висновки щодо змісту правових категорій, концепцій, доктрин; аналізувати судову практику, виявляти її проблеми, пропонувати шляхи вирішення. Правильно вживати правничу термінологію; відтворювати погляди науковців та практиків, демонструючи розуміння з основних тем з курсу. Брати участь в обговореннях дискусійних питань зародження, становлення та розвитку інституту доказування у цільному судочинстві, формулювати висновки щодо змісту проблем теоретичного та практичного характеру. Аналізувати інформацію з першоджерел, використовувати сучасні інформаційні технології і бази даних при характеристиці еволюції поглядів на складові конструкції цивільного процесуального доказування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні положення цивільного процесуального доказування, отримані на 3 та 4 курсах бакалаврату, склад учасників судового процесу, характер їх юридичної заінтересованості, права та обов'язки суду тощо. Вміти: закріплювати та поглиблювати отримані на лекціях знання шляхом опрацювання джерел спеціальної літератури з відповідних тем курсу; виконувати завдання для самостійної роботи, вирішувати практичні задачі тощо. Володіти навичками сприйняття та аналізу теоретико-правових та практичних проблем у сфері цивільного процесуального доказування, готувати проєкти процесуальних документів, які сприяють у реалізації прав в даному напрямку цивільної процесуальної діяльності з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати проблеми, які можуть виникати на цьому шляху.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Розвиток законодавства та наукової думки про зміст доказування у цивільному судочинстві. Законодавча регламентація цивільного процесуального доказування. Генеза цивільного процесуального законодавства в частині регламентації доказування та розвиток дефініції “доказування” у цивільній процесуальній доктрині. Змістовий модуль 2 Правова категорія “доказ”: Категорія “доказ” як концептуальна в теорії цивільного процесуального доказування. Наукова дискусія щодо змісту поняття “доказ”; Теоретичні та практичні проблеми властивостей доказів у цивільному судочинстві. Змістовий модуль 3 Предмет доказування: предмет доказування як ключова категорія в теорії судових доказів; гносеологія та її роль у доказуванні фактів предмета доказування та встановленні їх судом; суб'єкти доказування фактів в цивільному судочинстві: наукові дискусії та проблеми судової практики.
Рекомендована та необхідна література
Андрійцьо В.Д. Теоретичні проблеми доказування в цивільному судочинстві України: монографія. Ужгород: ТОВ «ІВА», 2014. 410 с. Васильєва-Шаламова Ж.В. Судова експертиза в цивільному процесі: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук. К.: 2009. Грабовська О.О. Теоретичні та практичні проблеми доказування у цивільному процесі України: монографія. К.: Юрінком Інтер, 2018. 472 с. Захарова О.С. Докази та доказування в справах, що виникають із шлюбно-сімейнихправовідносин. Авторефер.дис.канд.юр.наук. – К., 1995. Кучер Т. М. Теорія доведення у цивілістичному процесі: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора юрид. наук. К.: 2017. Цивільний процесуальний кодекс України: науково-практичний коментар/за загальною редакцією Василини Н.В., Гулька Б.І., Кота О.О. – Київ: ВД «Дакор», 2021. – 1028 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Експрес-опитування, тестування, доповіді, наукова робота, модульна контрольна робота, колоквіум, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота).
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів - семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. колоквіум – від 3 до 4 балів; 3. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; 4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів; 5. дві модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів); 6. проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 6 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 40 балів. - підсумкове оцінювання: письмовий іспит.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права