Науково-дослідницька практика за спеціалізацією

Освітня програма: Геологія (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Науково-дослідницька практика за спеціалізацією
Код дисципліни
ОК 5.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
24 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: Стандарти вищої освіти, щодо написання кваліфікаційної роботи магістра, підхід та напрям науково-дослідницької роботи. Вміти:Користуватися лабораторним обладнанням для виконання науково-дослідницьких робіт, застосовувати геоінформаційні системи для обробки та інтерпретації результатів наукових досліджень, складати документацію, зокрема звіт по прктиці у подальших його використаннях, зокрема у написанні кваліфікаційно їроботи магістра
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Моделювання геологічних процесів і структур», «Мікропалеонтологія», «Екологічна оцінка проектів використання надр» за навчальним планом 1семестру ОС Магістр.
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення студентівз загальним положенням Закону України про вищу освіту освітнього ступеня магістр, що передбачає здобуття поглиблених теоретичних та практичних компетентностей обраної спеціальності, достатніх для ефективного виконання завдань інноваційного характеру відповідного рівня професійної діяльності. А також ознайомлення зі стандартами вищої освіти, щодо написання кваліфікаційної роботи магістра.Проведення науково-дослідницької роботи без відриву від навчального процесу. Науково-дослідницька робота полягає у апробації результатів самостійного наукового внеску студента за матеріалами, що отримані та опрацьовані ним особисто, а також вміщувати аналіз літературних джерел. Також зацікавити студента до подальшої роботи у відповідному напрямку та апробації отриманих результатів дослідження на наукових конференціях або їх опублікування в наукових виданнях.
Рекомендована та необхідна література
1.O.Ivanik, D. Kravchenko, (2021). Geological risks and hazards. Guidelines for practical classes (Геологічні ризики та небезпеки. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт). Для студентів спеціальності 103 - Науки про Землю. – К., 27 с. http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/NH_practical_classes_2021.pdf 2.O.Ivanik, K. Poliakovska, D. Kravchenko, (2021). Modelling of geological processes and structures. Guidelines for practical classes (Моделювання геологічни процесів та структур. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт). Для студентів спеціальності 103- Науки про Землю. К., 34 с. http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/Modelling_Practical_Classes_2021.pdf 3.Лукієнко О.І., Вакарчук С.Г., Кравченко Д.В. (2015). Структурно-парагенетичний аналіз (на тектонофаціальній основі). Монографія. Кн.1. Епізона. К.: ВПЦ «Київський університет», 276. 4.Мороз С.А., Онопрієнко В.І., Бортник С.Ю. (1997). Методологія географічної науки. Навчальний посібник. К.: Заповіт, 333.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчально-виробнича практика та самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Диференційований залік оцінюється у 40 балів (рубіжна оцінка 24 балів). Підсумкова оцінка за проходження практики виставляється з врахуванням: Проведення науково-дослідницької роботи та обробка даних за результатами досліджень у 2 семестрі– 30 балів (рубіжна оцінка 18 балів). І нтерпретація отриманих результатів у 4 семестрі– 30 балів (рубіжна оцінка 18 балів). Диференційований залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього періоду проходження науково-дослідницької практики,як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу у 2 семестрі та бали за роботу у 4 семестрі, а також за захист звіту.
Мова викладання
українська