ОСОБЛИВОСТІ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ ДІЯЛЬНОСТІ
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
ОСОБЛИВОСТІ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ ДІЯЛЬНОСТІ
Код дисципліни
ВБ.01.09.22
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як:
Оцінювати та аналізувати юридичні проблеми та практичні правові ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем.
Організовувати та вести професійні дискусії у сфері окремих галузей права, їх складових елементів.
Доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з актуальних питань права.
Демонструвати здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати чинне житлове та цивільне законодавство України, зокрема, Цивільний кодекс України, Житловий кодекс України, спеціальну наукову літературу, рекомендований перелік якої міститься у навчальній програмі, а також судову практику вирішення житлових спорів;
2. Вміти вільно оперувати понятійно-категоріальним апаратом при обговоренні та вирішенні проблемних ситуацій; застосовувати норми у сфері регулювання житлових відносин, складати проекти договорів та процесуальних документів у сфері житлових відносин.
3. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів правових документів та за допомогою юридичних методів розв’язувати спори, що виникають у зв’язку з захистом житлових прав.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна є складовою циклу професійної підготовки здобувачів освітнього рівня Магістр за спеціальністю «Право» в Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Система курсу «Особливості цивільно-правового регулювання окремих видів діяльності» складається із двох частин (модулів).
Основними складовими дисципліни є формування компетентностей, спрямованих на: проведення оцінки та аналізу юридичних проблем та практичних правових ситуацій, пов’язаних із регулювання житлових відносин, визначенням підходів до вирішення таких проблем; оцінки правової проблеми комплексно та пропонувати різні варіанти її вирішення з метою охорони, захисту та відновлення його прав, свобод чи інтересів у сфері житлових відносин; використання правничої термінології для всебічного та ґрунтовного викладення правових проблем у сфері житлових відносин
Рекомендована та необхідна література
1. Галянтич М.К. Житлове право України: Навч.посібник.-К.:Юрінком Інтер, 2007.-528с.
2. Доценко-Белоус Н. Правовая энциклопедия инвестирования строительства. Практическое пособие. – К.: Юридична практика, 2006. – 544 с.
3. Житлове законодавство України: стан та шляхи удосконалення: Монографія / За заг.ред. М.К.Галянтича. – К.: КВІЦ, 2006. – 564 с.
4. Коментар Житлового кодексу УРСР // Системи інформаційно-правового забезпечення ЛІГА:ЗАКОН, 2009 р.(електронне видання).
5. Радченко Л.І. Цивільно-правове регулювання відносин у сфері житлового будівництва.: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03. - К., 2009 -22с.
6. Радченко Л.И. Особенности реализации договорных механизмов в сфере инвестирования в жилищное строительство Альманах цивилистики: Сборник статей. Вып.6 / Под ред. Р.А. Майданика. – К.: Алерта; 2015. – 554 с. - С. 264-287.
7. Науково-практичний коментар Житлового кодексу України / За ред. Д. Журавльова. Київ: Центр навчальної літератури, 2021. 300 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
доповідь (виступ на задану тему) – від 2 до 5 балів; доповнення доповіді – від 2 до 3 балів; розв’язання казусу – від 3 до 5 балів; колоквіум – від 3 до 5 балів; реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – від 4 до 6 балів; розробка проекту документу (приватно-правового правочину) – від 3 до 5 балів; тестування – від 3 до 5 балів; підсумкова контрольна робота – від 4 до 6 балів.
Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань.
Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Лілія
Іванівна
Радченко
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права