Моделювання в ГІC

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Моделювання в ГІC
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Використовувати геостатистичні дані та математичне моделювання для оброблення геодезичних і геологічних досліджень. Володіти проектуванням тематичних ГІС для забезпечення їх функціонування в складі інформаційних систем різного призначення та територіального охоплення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого засвоєння навчального матеріалу дисципліни, студенти повинні здобути базові знання та навички з геодезії та основ ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни "Моделювання в ГІС" дозволяє студентам оволодіти знаннями та навичками з геоінформаційного аналізу. Надає можливість розробки моделей місцевості певної території в середовищі ГІС та дозволяє аналізувати їх кількісні та якісні параметрів модельованої місцевості, що відображають інтенсивність протікання процесів (наприклад геоморфологічних, гідрологічних, технологічних); застосовувати геоінформаційне моделювання та інструменти геокодування для відображення просторових даних та побудов моделей; застосовувати геоінформаційне моделювання для прийняття рішень у розробці рекомендацій щодо оптимізації природокористування, містобудівної діяльності, зменшення деструктивних антропогенних впливів на довкілля, попередження виникнення техногенних інцидентів та розвитку та інше. Дає змогу об’єктивно оцінювати стан об’єктів (міського середовища, окремих компонентів природного довкілля, господарської діяльності людини тощо).
Рекомендована та необхідна література
1. Бурачек В.Г. Геоінформаційний аналіз просторових даних / В.Г. Бурачек, О.О. Железняк, В.І. Зацерковний. – Ніжин: ТОВ Видавництво «Аспект-Поліграф», 2011. 2. Зацерковний В.І. Геоінформаційні системи в науках про Землю / В.І.Зацерковний, І.В. Тішаєв, І.В. Віршило, В.К. Демидов // Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2016. 3. Зацерковний В.І. Використання геоінформаційних технологій в експлуатації та діагностиці інженерних мереж / В.Ю. Беленок, В.Г. Бурачек, В.І. Зацерковний // Новітні досягнення геодезії геоінформатики та землевпорядкування. Європейський досвід: V міжнар. наук.-практ. конф. – Чернігів: ЧДІЕУ, 2009, Вип. 5, С. 156-164. 4. Томашевський В.М. Моделювання систем / В. М. Томашевський. – К.: Видавнича група BHV, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульнорейтинговою системою та передбачає: виконання 14 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
українська