Актуальні проблеми філологічної науки. Частина І. Теорія літератури

Освітня програма: Російська мова та література (для іноземців) (мова навчання російська) / Русский язык и литература

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Актуальні проблеми філологічної науки. Частина І. Теорія літератури
Код дисципліни
ОК.10.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення літературознавства.ПРН 11. Здійснювати науковий аналізмовного й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням класичних і новітніх методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань і власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу. ПРН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи літературного матеріалу.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння російською мовою на рівні, що дозволяє спілкуватися в усіх сферах діяльності. Знання основ літературознавчого аналізу художніх творів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Теорія літератури» формує у студентів систему знань, умінь і навичок у галузі теоретичних основ літературознавства. Курс формує уявлення про основні поняття, категорії та терміни теорії літератури, дає уявлення про історичний розвиток теоретико-літературних поглядів у контексті філософської та естетичної думки, формує вміння правильно оперувати термінами і поняттями, розвиває здатність аналізувати літературний твір відповідно до методологій різних шкіл та методів літературознавства.
Рекомендована та необхідна література
Сергей Зенкин. Теория литературы. Проблемы и результаты. Москва: НЛО, 2018.Литературнаяэнциклопедиятерминов и понятий / Глав. ред. и сост. А.Н. Николюкин. Москва: ИНИОН РАН, 2001.Теориялитературы: Учеб. пособие для студ. филол. фак. высш. учеб. заведений: В 2 т. / Под ред. Н. Д.Тамарченко. Т. 1: Н.Д.Тамарченко, В.И.Тюпа, С.Н.Бройтман. Теорияхудожественногодискурса. Теоретическаяпоэтика. Москва :Издательский центр «Академия», 2004. 512 с. Томашевский Б.В.Теориялитературы. Поэтика: Учеб. пособие. Москва : Аспект Пресс, 1999.334с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота з науковою літературою.
Методи та критерії оцінювання
Реферати, творчі завдання, письмовий аналіз текстів, іспит. Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська