Інфраструктура просторових даних
Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології (2 рівень)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Інфраструктура просторових даних
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру.
Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні.
Використовувати методи збирання інформації в галузі геодезії і землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання.
Обробляти результати геодезичних вимірювань, топографічних і кадастрових зйомок, геолого-геоморфологічних досліджень з використанням геоінформаційних технологій та комп’ютерних програмних засобів і системи керування базами даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку оволодіти базовими знаннями в галузі геоматики, геодезії та землеустрою, вміти аналізувати отримані результати.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі навчальної дисципліни основна увага приділяється вивченню організаційного, інституційного, технологічного та законодавчого забезпечення інфраструктур просторових даних різних країн та регіонів. Показано ефективність функціонування інфраструктур залежно від розвитку національних кадастрів (земельного, містобудівного, лісового, тощо), нормативно-правового забезпечення. геоінформаційним ресурсам. Визначено перелік вихідних картографічних матеріалів для різних рівнів інфраструктур просторових даних різних країн та регіонів.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» Відомості Верховної Ради, 2020, № 37, ст.277.
2. Зацерковний В.І., Бурачек В.Г., Железняк О.О., Терещенко А.О.(2014). Геоінформаційні системи бази даних : монографія, Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя.
3. Ляшенко Д.О. Геоінформаційне картографування в Україні. Концептуальні основи і напрями розвитку: Монографія / Руденко Л.Г., Козаченко Т.І., Ляшенко Д.О., Путренко В.В., Чабанюк В.С. К.: Наукова думка, 2011.
4. Ляшенко Д.О. Зовнішньоекономічна інформація в складі інфраструктури геопросторових даних в Україні // Розвиток тематичної складової інфраструктури геопросторових даних в Україні: Зб. Наук праць. К., 2011. С. 90-95.
5. Карпінський Ю.О., Лященко А.А. (2006). Стратегія формування національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, К.:. №3. 108.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійно работа
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає виконання підготовки презентацій за темами лекцій та семінарських занять (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), а також проведення модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Дмитро
Олексійович
Ляшенко
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Ірина
Вікторівна
Цюпа
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"