Вступ до університетських студій

Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння українською мовою на базовому рівні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна ознайомлює першокурсників з традиціями університетської освіти в Україні та світі. Схарактеризовано суть історичних процесів, які впливали на Київський університет упродовж його існування. Окреслено історію становлення та основні етапи розвитку філології, а також історію філологічних досліджень у Київському університеті. Студенти дізнаються про життя та наукову спадщину видатних вітчизняних філологів, роль і місце філолога в сучасному суспільстві, організацію навчального процесу в університеті. Розкрито поняття професіограми філолога й наукові засади вибору професії та спеціальності. Виокремлено основні віхи становлення системи навчання іноземців у закладах вищої освіти України загалом та в КНУТШ зокрема.
Рекомендована та необхідна література
1. Білецький A. О. Про мову і мовознавство: навч. посібник для студ. філол. спец.. Київ: АрТек, 1996. 2. Ідея університету: сучасний дискурс: монографія / Л. В. Губерський та ін.; за ред. Л. В. Губерського, А. С. Філіпенка. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2014. 3. Патриляк І. К., Боровик М. А., Ляпіна О. В. Нариси з історії Київського університету: навч. посіб. для студ. історич. ф-ту. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2009. 4. Положення про організацію навчального процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. URL: https://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/Organization-of-the-educational-process.pdf 5. Статут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. URL: http://www.prof.univ.kiev.ua/prof/2011-06-14-16-17-19/2011-06-24-09-20-58/75-2013-01-16-01-00-41.html 6. Товканець Г. Університетська освіта. Київ: Кондор, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми навчання: лекції, консультації, самостійна робота. Методи навчання: пояснення нового матеріалу, самостійна робота з науковою літературою, колективний проєкт, інтеракція з викладачем та одногрупниками.
Методи та критерії оцінювання
Форми контролю: експрес-опитування, участь у дискусії, індивідуальні повідомлення, контроль самостійної роботи, реферат, груповий проєкт, поточні контрольні роботи, модульні контрольні роботи. Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філології для іноземних громадян
Навчально-науковий інститут філології