Міжнародна ринкова ризикологія

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародна ринкова ризикологія
Код дисципліни
ДВС.3.04.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: понятійно-термінологічний апарат, джерельну базу, загальні закономірності розвитку, основні теорії, у сфері міжнародних ринкових ризиків, відбирати, аналізувати, оцінювати і систематизувати наявну аналітичну інформацію про характер ринкових ризиків; прогнозувати ризикову ситуацію; формулювати цілі і завдання аналізу міжнародних ринкових ризиків; розробляти напрями підвищення ефективності стратегій з уникнення та зменшення ринкових ризиків; орієнтуватися в процесі прогнозування ринкової кон'юнктури; аналізувати ризикові процеси і явища, що відбуваються в сучасних міжнародних економічних відносин.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи міжнародної мікро- та макроекономіки, історії міжнародних економічних відносин. Вміти аналізувати причини та наслідки тенденцій в сфері світової економіки. Володіти елементарними навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. Знання англійської або інших іноземних мов для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими актами.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Сутність, класифікація та методи оцінки міжнародних ринкових ризиків. Змістовий модуль 2. Ринкові та інституційні механізми аналізу та управління міжнародними ринковими ризиками
Рекомендована та необхідна література
Мазуренко В.І. Структура сучасних глобальних фінансових ризиків Науковий журнал «Міжнародні відносини». Серія "Економічні науки" №23- 2020 – С. 22-28 Мазуренко В.І. Співробітництво у сфері регулювання фінансових послуг /Економічна асоціація України з європейським союзом: монограф. О.І. Шнирков, А.С. Філіпенко, Р.О.Заблоцька та ін/ за ред. О.І.Шниркова.-К.: ВПЦ Київський університет, 2015, С.231 - 236 Мазуренко В.І. Економічні санкції в системі торговельних війн. Економічні санкції у сучасному світовому господарстві. Монографія/ О.І. Шнирков, А.С. Філіпенко, Р.О.Заблоцька та ін/ за ред. О.І.Шниркова.- К.: ВПЦ «Київський університет», 2019 С.56-67.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття.
Методи та критерії оцінювання
Презентація кейсів, модульна контрольна робота (тест), виступи на семінарських заняттях, задачі. Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії); 2. У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем; 3. У формі написання есе; 4. У формі обговорення тенденцій розвитку форм міжнародних економічних відносин; 5. У формі презентації проведеного дослідження конкретної форми міжнародних економічних відносин.
Мова викладання
українська