Прокуратура в системі державних органів

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Прокуратура в системі державних органів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність досліджувати та робити висновки щодо понятійно-категоріального апарату інституту прокуратури в системі державних органів; виникнення та еволюції інституту прокуратури в зарубіжних країнах; основних конституційно-правових елементів статусу прокуратури; сучасних засад діяльності прокуратури; тенденцій розвитку інституту прокуратури та її реформування в Україні; стандартів участі прокурора у кримінальному провадженні та поза його межами; застосування практики Європейського суду з прав людини у діяльності прокуратури; інституту прокуратури в національних правових системах зарубіжних країн; конституційно-правових концепцій реформування прокуратури в Україні; модернізації інституту прокуратури в Україні та його взаємодії з іншими державними органами...
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання положень системи правових норм та принципів, що визначають правовий статус прокуратури в Україні та у правових системах зарубіжних країн, міжнародних стандартів у сфері організації та діяльності прокуратури; а також володіння знаннями щодо загальної характеристики системи прокуратури в Україні та зарубіжних країнах; знання особливостей правозастосовної практика органів прокуратури у сфері кримінальної юстиції та поза її межами. Володіння навичками сприйняття та аналізу положень джерел національного та міжнародного права з цих питань.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна надає студентам загальну характеристику місця інституту прокуратури у системі державних органів; конституційної природи діяльності прокуратури як державного інституту; конституційно-правового статусу прокуратури як елементу системи правосуддя; місця прокуратури у системі кримінальної юстиції. Значна увага приділена сучасній концепції реформування прокуратури в Україні у контексті розвитку громадянського суспільства, а також тенденціям модернізації функцій та повноважень прокуратури на сучасному етапі. Системно розкриваються особливості міжнародних стандартів діяльності прокуратури та інституту прокуратури у правових системах зарубіжних країн.
Рекомендована та необхідна література
1. Діяльність прокуратури зарубіжних країн поза межами кримінальної юстиції: навч. посіб. / І.С. Зарубинська, А.А. Матвієць, Н.С. Наулік, О.В. Головкін та ін. К.: Національна академія прокуратури України, 2014. 150 с. 2. Європейські стандарти прокурорської діяльності у кримінальному провадженні: навчальний посібник / І.М. Козьяков, О.М. Толочко,Г.О. Ганова, О.С. Мазур, Є.О. Наливайко, Я.А. Соколова; за заг. ред.доктора юридичних наук, професора І.М. Козьякова. К.: Національна академія прокуратури України, 2015. 200 с. 3. Зарубіжний досвід створення та діяльності спеціальних антикорупційних органів: наук.-практ. посіб. / З.А. Загиней, В.М. Драган, О.Н. Ярмиш та ін. К.: Національна академія прокуратури України, 2015. 314 с. 4. Стефанчук М.М. Діяльність прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді: проблеми теорії та практики : монографія. Київ : Ін Юре, 2016. 500 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
1) словесний метод (лекція, дискусія, співбесіда тощо); 2) наочний метод у сполученні з новітніми інформаційними технологіями та комп'ютерними засобами викладання (дистанційні, мультимедійні, веб-орієнтовані); 3) інтерактивний метод вирішення ситуаційних задач; 3) самостійна робота (розв’язання завдань, у тому числі - тестових); 4) індивідуальна науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються.
Мова викладання
Українська