Сучасні проблеми фізики наноплазмонних структур

Освітня програма: Фізика та астрономія

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Сучасні проблеми фізики наноплазмонних структур
Код дисципліни
ДВА. 02.22
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН04. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження з фізики (астрономії) та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми. РН07. Глибоко розуміти загальні принципи та методи природничих наук, а також методологію наукових досліджень, уміти застосувати їх у власних дослідженнях у сфері фізики (астрономії) та у викладацькій практиці.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання методів класичної електродинаміки, оптики, квантової механіки, експериментальні та теоретичні методи спектроскопії кристалів та молекулярної спектроскопії. 2. Уміння кількісно аналізувати та інтерпретувати спектральну інформацію, отриманої зі спектрів поглинання, розсіяння та фотолюмінесценції, робити висновки про домінуючі фізичні механізми, що визначають оптичні спектри досліджуваних систем; використовувати теоретичні аналітичні методи та методи комп’ютерного моделювання для розрахунків електронних оптичних спектрів наноструктур.
Зміст навчальної дисципліни
Внаслідок їх унікальних оптичних властивостей плазмонні наноструктури займають на сьогодні суттєву нішу як у фундаментальних дослідженнях, так і в ряді прикладних та технологічних застосувань. У курсі буде розглянуто стан сучасних досліджень та застосувань плазмонних наноструктур у сенсориці, спектроскопії поверхневого підсилення та технологіях субмікронних хвилеводів.
Рекомендована та необхідна література
1. О. А. Єщенко, «Плазмоніка» // К.,Фенікс, 2013, 176 ст. 2. А.О. Коваль, А.В. Коротун, Ю.А. Куницький, В.А. Татаренко, І.М. Тітов, «Електродинаміка плазмонних ефектів у наноматеріалах» // К., Наукова думка, 2021, 344 ст. 3. В. В. Климов, «Наноплазмоника» // М., Физматлит, 2009, 480 ст. 4. S. A. Maier, “Plasmonics: Fundamentals and Applications” // New York, Springer, 2007, 223 p. 5. Н.Л. Дмитрук, В.Г. Литовченко, В.Л. Стрижевский, «Поверхностные поляритоны в полупроводниках и диэлектриках» // К., Наукова думка, 1989, 376 ст. 6. Є.Ф. Венгер, А.В. Гончаренко, М.Л. Дмитрук, „Оптика малих частинок і дисперсних середовищ”// К., Наукова думка, 1999, 348 ст. 7. U. Kreibig, M. Vollmer, “Optical Properties of Metal Clusters” // Berlin,Springer, 1995, 527 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 120 год., у тому числі: лекцій – 18 год.; практичні заняття – 4 год.; консультації – 2 год.; самостійна робота - 96 год.
Методи та критерії оцінювання
– семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (10 балів). 2. Модульна контрольна робота 2 (10 балів). 3. Реферати (15). 4.Опитування в процесі лекції (10 балів). 5. Самостійна робота (15 балів). – підсумкове оцінювання у формі іспиту: на іспиті максимально можна отримати 40 балів. – умови допуску до іспиту: обов’язково здати 2 реферати на теми, запропоновані викладачем, отримати протягом семестру за лекції та практичні заняття не менше 36 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Анатолійович Єщенко
Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет