Участь адвоката в Європейському суді з прав людини в цивільних і кримінальних справах
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Участь адвоката в Європейському суді з прав людини в цивільних і кримінальних справах
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання в професійній сфері; здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми регулювання професійних відносин адвокат – клієнт, адвокат – суд, адвокат- колеги; приймати обґрунтовані рішення щодо застосування правових норм при розв’язанні спірних питань, які виникають у адвоката під час підготовки та звернення до ЄСПЛ для захисту прав і свобод свого клієнта.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних засад правничої допомоги в України, норм чинного законодавства України, що регулюють питання набуття статусу адвоката, засади його професійної діяльності; форм судочинства, видів проваджень, професійних і суспільних прав та обов’язків адвокатів, гарантій адвокатської діяльності.
Володіння навичками щодо методики та методів здійснення професійної діяльності особами, основ стратегії та тактики вирішення правової проблеми, ключових елементів документів процесуального характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення та опанування теоретичних та практичних навичок щодо участі адвоката у Європейському Суді з прав людини, вивчення особливостей діяльності адвоката із розрахунку на провадження у ЄСПЛ та діяльності адвоката на різних стадіях розгляду справи у Європейському суді. Здійснюється поглиблене дослідженні особливостей участі адвоката в Європейському Суді, визначенні правових засад захисту прав людини ти основоположних свобод у ЄСПЛ, розкритті правового статусу адвоката у Європейському Суді.
Рекомендована та необхідна література
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод // Офіційний вісник України від 16.04.1998 р., № 13, / № 32 від 23.08.2006 /, стор. 270.
Хартія основоположних принципів діяльності європейських адвокатів 2006. URL: http://www.ccbe.eu/fileadmin/user_upload/NTCdocument/EN_CCBE_CoCpdf1_1382973057.pdf
Стандарти незалежності юридичної професії міжнародної асоціації юристів. URL: http://www.ibanet.org/Document/Default.aspx?DocumentUid=f68bbba5-fd1f-426f-9aa5-48d26b5e72e7
Загальний кодекс правил для адвокатів Європейського Співтовариства, прийнятий на пленарній сесії Ради адвокатських об’єднань та спілок адвокатів Європи 28 жовтня 1988 р. // Бюлетень законодавства і юридичної практики України «Адвокатура в Україні», Київ, «Юрінком», № 1, 2000 р.
Основні принципи, що стосуються ролі юристів, прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року // Бюлетень законодавства і юридичної практики України, – К: «Юрінком», – 2000 р. – № 1.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Набуття теоретичних та практичних аспектів щодо участі адвоката у ЄСПЛ у цивільних та кримінальних справах; формування навичок звернення та діяльності на всіх стадіях розгляду справи в ЄСПЛ для подальшого застосування у професійній сфері. Практична реалізація здійснюється шляхом поєднання самостійної роботи студентів з практичними матеріалами; особлива увага приділяється опрацюванню нормативно правових актів та практичних матеріалів, в тому числі і узагальнень судової практики, напрацюванню практичних навичок у студентів щодо складання процесуальних документів.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається зі результатами написання письмових самостійних контрольних робіт та під час колоквіуму. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач. Підсумкове оцінювання: залік.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Вадимівна
Бондар
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права