Ефективне вирішення міжнародних комерційних спорів

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Ефективне вирішення міжнародних комерційних спорів
Код дисципліни
ВБ.01.11.28
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати та оволодіти теоретичними знаннями про: поняття ефективного вирішення міжнародних комерційних спорів; Поняття міжнародного комерційного арбітражу; джерела МКА; арбітражну угоду; компетенцію МКА; порядок вирішення спорів в МКА; оспорювання та виконання арбітражних рішень. Вміти: узагальнювати та систематизувати основні положення та судову та арбітражну практику; складати арбітражну угоду та визначати арбітрабільність спору; аналізувати рішення МКА, складати заяву про скасування рішення; складати заяву про визнання та надання дозволу на виконання рішення МКА Отримати базові комунікативні навички: з вирішення практичних справ в сфері міжнародного комерційного арбітражу (процесуальні аспекти, вибір застосовного права); з вирішення практичних справ щодо представлення інтересів потенційних клієнтів в сфері МКА; організації роботи Арбітражного складу щодо розгляду справи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні способи ефективного вирішення міжнародних комерційних спорів, головні засади організації та функціонування міжнародного комерційного арбітражу; систему джерел регулювання МКА; принципи та основні інститути арбітражного розгляду; правовий механізм оспорювання та виконання рішень міжнародних арбітражних рішень. Вміти аналізувати та робити юридичні висновки з різних напрямків міжнародного комерційного арбітражу. Володіти елементарними навичками: роботи з арбітражною практикою; складання арбітражних угод; складання процесуальних документів в міжнародному комерційному арбітражі; застосування положень арбітражного законодавства, міжнародних угод і міжнародних актів необов’язкового характеру; визначати межі арбітрабільності спорів.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Загальні положення про способи вирішення міжнародних комерційних спорів. . Основні способи ефективного вирішення міжнародних комерційних спорів. Загальна характеристика правових засад діяльності міжнародного комерційного арбітражу. Арбітражна угода. Компетенція та арбітрабільність в МКА. Склад арбітрадного суду. Змістовий модуль 2. Порядок вирішення спорів міжнародним комерційним арбітражем. Контроль за міжнародним комерційним арбітражем . Порядок розгляду спору в міжнародному комерційному арбітражі (арбітражний процес). Правова природа арбітражного рішення , Контроль за арбітражним рішенням. Визнання та приведення до виконання арбітражного рішення. Правове регулювання міжнародного комерційного арбітражу в іноземних країнах. Процедури арбітражного розгляду за регламентами основних світових арбітражних центрів.
Рекомендована та необхідна література
Альтернативне вирішення спорів: підруч./за заг. ред. Ю.Д. Притики. [Кол. авторів Притика Ю.Д., Ханник-Посполітак Р.Ю. Кравцов С.О., Хоменко М.М. та ін. ]. – Київ: ВД «Дакор», 2021. 436с Кравцов С.О. Міжнародний комерційний арбітраж та національні суди: монографія/С.О. Кравцов; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. Харків: Право, 2014. 230 с Мальский М.М. Арбітражна угода: теоретичні та практичні аспекти:Монографія. – Львів: Літопис, 2013. 374 с Нагнибіда В.І. Механізм правозастосування при вирішенні спорів у міжнародному комерційному арбітражі.К., 2020.492с Притика Ю. Д. Міжнародний комерційний арбітраж: Питання теорії та практики [Текст]: монограф./Ю.Д. Притика. — К.: Ін Юре, 2005. 516 с Пильков К.Н. Доказательства и доказывание в международном коммерческом арбитраже/Пильков К.Н//Научно-практическое пособие – Киев : Освита Украины, 2016. – 20+610с Цірат Г.А. Міжнародний комерційний арбітраж: навч. посіб./Г.А. Цірат. К.: Алерта, 2019. 410с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, вирішення практичних казусів, виконання завдань самостійної роботи
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: - семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; 3. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів; 4. складання практичних процесуальних документів від 5 до 7 балів; 5. вирішення практичних завдань (юридичних казусів) від 5 до 7 балів; 6. дві модульні контрольні роботи – до 10 балів за кожну (всього: до 20 балів); Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. - підсумкове оцінювання: залік, що проводиться в письмовій формі.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юрій Дмитрович Притика
Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права