Програмування в COMSOL Multiphysics, FlexPDE / Programming in COMSOL Multiphysics, FlexPDE

Освітня програма: Квантові комп'ютери, обчислення та інформація

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Програмування в COMSOL Multiphysics, FlexPDE / Programming in COMSOL Multiphysics, FlexPDE
Код дисципліни
ОК13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Результати навчання полягають в оволодінні основними принципами роботи в пакетах Comsol Multiphysics. FlexPDE, знанні основних принципів вибору математичної моделі, побудови розрахункової області та сітки, основних способів візуалізації результатів обчислень, вмінні застосовувати загальні числові методи вирішення алгебраїчних та диференціальних рівнянь до розв’язання практичних фізичних задач.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати фізичні та математичні дисципліни на рівні, що відповідає кваліфікації «бакалавр фізики». Для оволодіння дисципліною необхідні знання з курсів фізики, зокрема механіки, електродинаміки, оптики, квантової механіки, термодинаміки і статистичної фізики, принципи роботи і методи програмування у математичних пакетах. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, математичної фізики, основ векторного і тензорного аналізу, теорії диференціальних рівнянь та курсів теоретичної фізики у задачах математичного моделювання фізичних явищ; формулювати задачі математичного моделювання фізичних явищ. Володіти навичками математичних перетворень, постановки та розв’язування фізичних задач на рівні, що відповідає кваліфікації «бакалавр фізики»; пошуку необхідної довідкової інформації в довідниках фізичних величин і мережі Internet;. побудови математичних моделей у сфері професійної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна дисципліна «Програмування в COMSOL Multiphysics та FlexPDE» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр фізики» та необхідною для вивчення інших фізичних дисциплін. Навчальний курс покликаний сприяти розвитку здатності студентів розв’язувати складні спеціалізовані задачі, пов’язані з науковими дослідженнями та розробками у галузях природничих наук (фізики, астрономії, математики, механіки, інформатики тощо) із застосуванням сучасних теорій, обчислювальних методів, методів дослідження природних об’єктів та процесів із використанням комплексу міждисциплінарних даних та за умовами недостатності інформації.
Рекомендована та необхідна література
1. Амосов А.А, Дубинський Ю.А, Копченова Н.В. Обчислювальні методи для інженерів: Учеб. посібник. - М.: Вищ. шк., 1994. - 544 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції - 30 годин, практичні заняття -30 годин, самостійна робота – 120 годин, консультації.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка складається із 2 змістових модулів. Система оцінювання знань включає поточний, модульний та семестровий контроль знань. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Форми поточного контролю: оцінювання домашніх робіт, письмових самостійних завдань, тестів та контрольних робіт, виконаних студентами під час практичних занять. Студент може отримати максимально 20 балів за виконання домашніх робіт, самостійних завдань, усні відповіді, тести, реферати, доповіді, доповнення на практичних заняттях. Модульний контроль включає 2 модульні контрольні роботи. Студент може отримати максимально за модульні контрольні роботи 20 балів (по 10 балів за кожну модульну контрольну роботу). Підсумковий семестровий контроль проводиться у формі іспиту в другому семестрі (60 балів). Екзаменаційний білет включає 1 теоретичне питання (10 балів) та 2 завдання (по 25 балів кожне).
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Михайло Федорович Ледней
Кафедра теоретичної фізики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра теоретичної фізики
Фізичний факультет