Особливості розгляду окремих категорій цивільних справ

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Особливості розгляду окремих категорій цивільних справ
Код дисципліни
ДВС.13.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Знати основні наукові та практичні проблеми реалізації доступність правосуддя та права на справедливий судовий розгляд в окремих категоріях цивільних справ Знати основні критерії визначення категорій цивільних справ, які розглядаються у позовному провадженні, визначати їх особливості Вміти точно формулювати та висловлювати свою позицію, належним чином її обґрунтовувати та брати участь у професійній дискусії при захисті цивільних прав.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання про доктринальне розуміння природи і сутності позовного провадження, його відмінність від інших видів провадження, визначення понять «позов», «позовне провадження», «завдання цивільного судочинства», «письмові заяви учасників справи», «відкриття провадження у справі», «підготовче провадження», врегулювання спору за участі судді», «розгляд справи по суті», «фіксування судового процесу», «закриття і зупинення провадження у справі, залишення позову без розгляду» та інші, отримані в результаті вивчення дисципліни «Цивільний процес України».
Зміст навчальної дисципліни
Теоретичні основи позовної форми захисту цивільних прав у окремих категоріях цивільних справ. Завдання та основні засади (принципи) цивільного процесуального права та їх реалізація у позовному провадженні. Цивільна юрисдикція. Визначення категорій цивільних справ, які розглядаються у позовному провадженні. Визначення сімейних справ, які розглядаються у позовному провадженні.Визначення житлових справ, які розглядаються у позовному провадженні.Визначення земельних та трудових спорів, які розглядаються у позовному провадженні.
Рекомендована та необхідна література
1.Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар./ за заг.ред. Н.Ю. Голубєвої. Київ: Юрінком Інтер, 2021.804с. 2.Ромовська З.В., Шумська Н., Шумська Н. Цивільний процесуальний кодекс: науково-практичний аналіз / З.В. Ромовська, Н. Шумська, Н. Шумська. – К.: ВД «Дакор», 2013.- 600с. 3.Цивільне процесуальне право України: навчальний посібник; 3-тє вид., пер. і доп./за ред. Н.Ю. Голубєвої. - Одеса: ВД “Гельветика”, 2021.-516с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, колоквіум, доповідь, наукова робота, тестування, модульні контрольні роботи, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Семенівна Захарова
Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права