Українська правнича термінологія

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Українська правнича термінологія
Код дисципліни
ОК8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Формування термінологічної компетентності студентів, поглиблення фахово-орієнтованої мовно-комунікативної компетентності студентів; удосконалення навичок наукової професійної комунікації; комплексне знання термінології права на понятійному і мовному рівнях; збагачення фахового словника студентів; формування навичок роботи з лінгвістичними та юридичними словниками; підвищення культури професійного мовлення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування науки про терміни, термінологію, терміносистему; формування уявлення про моделі термінотворення, класифікацію термінологічних одиниць за різними підставами; напрацювання професійного уміння вживати, тлумачити та аналізувати правові терміни, працювати з науковою юридичною літературою, самостійно долати труднощі терміновживання; формування навичок користування лінгвістичними та юридичними словниками.
Зміст навчальної дисципліни
Правнича термінологія являє собою введення в науку про терміни і термінологію, термінологічну систему права, моделі термінотворення, класифікацію термінологічних одиниць за різними параметрами. Особливої уваги буде приділено з’ясуванню предмету та методології юридичної термінології; формування уявлень про ознаки, властивості, функції та види юридичних термінів, формування уявлень про співвідношення законодавчих та наукових термінів; техніку створення юридичних термінів; шляхи підвищення ефективності терміносистеми у сфері юриспруденції.
Рекомендована та необхідна література
1. Артикуца Н,В, Мова права і юридична термінологія: навч. посіб. К.: Стилос, 2004. 277 с. 2. Артикуца Н.В. Основи вчення про юридичний термін / Українська термінологія і сучасність. Вип. 6. К., 2005. 3. Бєліков ОО. Тлумачний словник найсучасніших юридичних термінів. Х.: Прапор, 2011. 320 с. 4. Великий енциклопедичний юридичний словник. К., 2007. 990 с. 5. Дзейко Ж.О. Законодавча техніка в Україні:теоретико-правове дослідження). К., 2011. 483 с. 6. Косович В.М. Оціночні поняття як засіб юридичної техніки: монографія. Л.: Тріада-плюс, 2010. 212 с. 7. Любченко М. Юридична термінологія: поняття, особливості, види: монографія. Х.: Права людини, 2015. 280 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семестрові форми оцінювання: - усна відповідь – від 1 до 5 балів; - Експрес опитування – від 1 д 3 балів; - Модульна робота – від 1 до 5 балів; - Публікація наукових тез – від 1 до 3 балів; - Тестування (вибрані вірні з набору суджень) – від 1 до 3 балів; - Реферат – від 1 до 5 балів; - Проміжний контроль (підсумкове тестування – від 1 до 60 балів. - Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. - Максимальний – 40 балів за семестр. - Підсумкове оцінювання: - Мінімум – 24+36 = 60 балів, - Максимум 40+60 100 балів.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який читає лекції у відповідності до передбачених Робочою програмою дисципліни. Видами поточного контролю є усна відповідь, експресопитування, письмова робота, тестування, доповнення до усних відповідей, реферат, модульна робота. При поточному оцінюванні підлягає: рівень знань, повнота відповіді, активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях, опрацювання доповнюючи джерел, вчасність надання письмових робіт. Кількість балів заноситься після проведеного заняття у журнал успішності відповідної групи. У випадку пропущених занять з поважних причин студент може відпрацьовувати їх у позауадиторнийчас. Якщо студент на семінарських заняттях набрав менше 24 балів він може бути недопущений до кінцевої форми контролю. За умови додаткового набрання балів він допускається до кінцевої форми контролю в процесі перескладання дисципліни.
Мова викладання
Українська