Основи сучасної мікроскопії
Освітня програма: Оптотехніка
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Основи сучасної мікроскопії
Код дисципліни
ОК 34
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Вміти знаходити обґрунтовані рішення при складанні структурної, функціональної та принципової схем засобів інформаційно- вимірювальної техніки - Вміти організувати процедуру вимірювання, калібрування, випробувань при роботі в групі або окремо - Мати базові навички проведення теоретичних та/або експериментальних наукових досліджень в галузі оптики, лазерної фізики та оптоелектроніки, що виконуються індивідуально (автономно) та/або у складі наукової групи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати визначальні ознаки нанорозмірних матеріалів, основи метрології наноструктур, основні електричні та оптичні явища, статистику електронів та діро та кінетичні явища в наноструктурах, загальні положення теорії твердого тіла.
2. Вміти - вимірювати оптичні та електрофізичні параметри і характеристики матеріалів фотоніки, аналізувати роботу сучасних мікроскопів.
3. Володіти елементарними навичками аналізу роботи сучасних мікроскопів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Основи сучасної мікроскопії» присвячена вивченню принципів роботи атомно-силового мікроскопу, фізики процесів, покладених в основу тунельного та конфокального мікроскопів. Розглянуто будову і основні характеристики атомно-силового, тунельного та флуоресцентного конфокального мікроскопів.
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів:
У межах першого змістовного модуля на лекціях розглядаються питання: вступ до нанотехнологій; енергетичний спектр носіїв електронів в низькорозмірних системах; принцип роботи атомно-силового мікроскопу; транспортні явища в низькорозмірних структурах.
У межах другого змістовного модуля на лекціях розглядаються питання: фізичні основи роботи тунельного мікроскопу; методи діагностики та аналізу наносистем за допомогою тунельної та конфокальної флуоресцентної мікроскопії; сучасні напрямки діагностики наноструктур.
Рекомендована та необхідна література
Основна:
1. John H. Davies. The physics of low-dimensional semiconductors. An introduction. – Cambridge university press, 1998. – 425 p.
2. C. Klingshirn. Semiconductor optics. Springer-Verlag Berlin Heidelberg, 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання і навчання: лекції, щотижневий контроль попереднього матеріалу шляхом відповідей на конкретну кількість питань.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1: 20 балів
2. Модульна контрольна робота 2: 20 балів
Підсумкове оцінювання у формі заліку: - 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Вікторович
Кондратенко
Кафедра оптики
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра оптики
Фізичний факультет