Спеціальний науковий семінар з фізики наносистем
Освітня програма: Фізика наносистем
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Спеціальний науковий семінар з фізики наносистем
Код дисципліни
ВБ 4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знання основ методології та організації наукових досліджень, основ інтелектуальної власності.
Володіння здатністю презентувати результати своїх досліджень на наукових конференціях, семінарах, практично використовувати іноземну мову (в першу чергу - англійську) у науковій діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні питання фізики низькорозмірних структур, зокрема: загальні положення фізики наносистем; основні сучасні уявлення нанокомпозитних нанотехнологій, застосування керамічних та металевих наносистем у практичних пристроях;
2. Вміти самостійно працювати з джерелами навчальної та наукової інформації; самостійно навчатися і опановувати нові знання з фізики наносистем та суміжних галузей; логічно і послідовно формулювати основні закономірності фізики наносистем;
3. Володіти базовими навичками самостійного пошуку потрібної інформації в друкованих та електронних джерелах, аналізувати, систематизувати, розуміти, тлумачити та використовувати її для вирішення наукових і прикладних завдань фізики наносистем.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна задача курсу полягає в оволодінні сутністю наукового дослідження в області фізики наносистем та здатністю правильно формулювати об’єкт, предмет і завдання наукового дослідження; правильно аналізувати дані магістерського наукового дослідження; навчити студентів заглиблюватись в конкретну наукову тему, представляти її аудиторії, вміти відстоювати набути знання і відповідати на запитання.
Методи викладання: семінари. Методи оцінювання: опитування в процесі проведення семінарських занять, підготовка доповідей з фізики наносистем за темою наукового дослідження, з поточних результатів наукового магістерського дослідження. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (60%) та заліку (40%).
Рекомендована та необхідна література
1. Стеченко Д.М. та ін. Методологія наукових досліджень: Підручник. – К.: Знання, 2005. – 309 с.
2. Мокін Б.І., Мокін О.Б. Методологія та організація наукових досліджень. — Вінниця : ВНТУ, 2014. — 180 с.
3. Боровий М.О., Куницький Ю.А., Курилюк В.В. Вступ до наноелектроніки – К.: «Кафедра», 2013. – 256 с.
4. Шпак А.П., Куницький Ю.А., Коротченков О.О., Смик С.Ю. Квантові низькорозмірні системи. – Київ: Академперіодика, 2003. – 312 с.
5. Габ А. І., Шахнін Д. Б., Малишев В. В. Наноматеріали: класифікація, технології одержання, особливі властивості, основні методи досліджень та напрями застосування. - Київ : Університет "Україна", 2020. - 235 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінари – 30 год.
Самостійна робота – 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: (max/min)
Опитування під час занять, підготовка доповідей з фізики наносистем – 60 балів / 36 балів
Залік проводиться в письмовій формі. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час заліку дорівнює 40. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 24 балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Васильович
Курилюк
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет