Кваліфікаційна робота магістра
Освітня програма: Фізика наносистем
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Відшуковувати інформацію і дані, необхідні для розв’язання складних задач фізики, використовуючи різні джерела, зокрема, наукові видання, наукові бази даних тощо, оцінювати та критично аналізувати отримані інформацію та дані. Застосовувати теорії, принципи і методи фізики для розв’язання складних міжди сциплінарних наукових і прикладних задач. Розробляти та застосовувати ефективні алгоритми та спеціалізоване програмне забезпечення для дослідження моделей фізичних об’єктів і процесів, обробки результатів експерименті і спостережень. Вміти визначати метод розрахунку, необхідний для розв’язку конкретної наукової проблеми в області фізики наносистем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати нормативно-правові документи, які регламентують діяльність наукової установи, в якій виконується робота; правила техніки безпеки, порядок виконання наукових завдань; підбирати, систематизувати, опрацьовувати і використовувати сучасну наукову літературу з фізики наносистем.
Зміст навчальної дисципліни
Кваліфікаційної роботи магістра є завершальним етапом навчання здобувача вищої освіти другого (магістерського) рівня. Кваліфікаційна робота магістра виконується з метою узагальнення та систематизації набутих теоретичних знань і практичних навичок у галузі фізики наносистем і є завершеною розробкою, що відображає інтегральну компетентність автора. У кваліфікаційній роботі викладаються результати експериментальних та теоретичних досліджень, проведених із застосуванням положень і методів фізики, спрямованих на розв’язання конкретного наукового завдання у галузі фізики наносистем.
Рекомендована та необхідна література
1. Освітньо-наукова програма «Фізика наносистем» на здобуття освітнього ступеня магістр за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія» https://www.phys.univ.kiev.ua.
2. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів /за ред. А.Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 352 с.
3. Вихрущ В.О., Козловський Ю.М. Методологія та методика наукового дослідження. Підручник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2020. 336 с.
4. Вегеш M. М. Основи наукових досліджень. Методичний посібник. ДВНЗ «Ужгородський національний університет», 2021. – 67 с.
5. Колесников О.В. Основи наукових досліджень: навч. посібник. Видавництво: Центр учбової літератури. 2021. – 144 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання кваліфікаційної роботи магістра – 180 годин
Методи та критерії оцінювання
Підсумки виконання кваліфікаційної роботи магістра підводяться у вигляді прилюдного захисту роботи перед екзаменаційною комісією (ЕК), що затверджується Ректором. Об'єктом оцінювання екзаменаційної комісії є сукупність знань, навичок та умінь, набутих компетентностей, відтворених у процесі виконання й захисту кваліфікаційної роботи. Рішення щодо підсумкової оцінки приймається більшістю голосів членів ЕК за результатами публічного захисту з урахуванням висновків наукового керівника та рецензента. Результати захисту затверджуються протоколом на засіданні ЕК. При позитивному оцінюванні роботи, рішенням комісії присвоюється відповідна кваліфікація.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Микола
Олександрович
Боровий
Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Василь
Васильович
Курилюк
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет