Наноелектроніка
Освітня програма: Фізика наносистем
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Наноелектроніка
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здійснювати феноменологічний та теоретичний опис досліджуваних фізичних явищ, об’єктів і процесів. Відшуковувати інформацію і дані, необхідні для розв’язання складних задач фізики, використовуючи різні джерела, зокрема, наукові видання, наукові бази даних тощо, оцінювати та критично аналізувати отримані інформацію та дані. Знати механізми формування електротранспортних та магнітних властивостей нанокарбонових систем різної мірності та структурної досконалості. Знати методи отримання та особливості структури наносистем, а також вміти встановлювати причинно-наслідковий зв’язок між особливостями їхнього складу та властивостей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи квантової механіки, фізику напівпровідників, загальну фізику (розділи «Електрика та магнетизм», «Атомна фізика»), принципи роботи класичних електронних пристроїв, структуру електронних оболонок як ізольованих атомів, так і при їх включенні в періодичні структури. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, диференційних та інтегральних рівнянь, квантової механіки для розв’язку рівнянь та для опису систем зниженої розмірності, аналізувати зонні схеми. Володіти елементарними навичками побудови зонної схеми, обчислення коефіцієнта тунелювання, оцінки величини струму.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Наноелектроніка» розглядаються вплив обмеженої розмірності на процеси перенесення заряду, та шляхи реалізації функції, передбачених в класичних електронних пристроях, за допомогою структур зменшеного розміру. Метою вивчення дисципліни є отримання глибоких та систематичних знань щодо принципів роботи та можливих шляхів реалізації електронних приладів, розміри яких знаходяться у нанометровому діапазоні. Навчальна задача курсу полягає у засвоєнні принципів роботи одноелектронних, молекулярних, спінових та вуглецевих наноелектронних елементів.
Рекомендована та необхідна література
1. Багдасарян А. А. Основи наноелектроніки: навчальний посібник, Суми, Сумський державний університет, 2019. 133 с.
2. Осадчук В. С., Осадчук О. В. Основи наноелектроніки : Навчальний посібник, Вінниця, ВНТУ, 2016, 199 с.
3. Жовнір М.Ф., Іващук А.В., Папроцька О.А., Кущевська Н.Ф., Малишев В.В. Основи наноелектроніки, К., Університет «Україна», 2018, 149 с.
4. Шишкін Г.Г., Агеєв І.М. Наноелектроніка. Елементи, прилади, пристрої. М.: «Біном, Лабораторія знань», 2012, 408 с.
5. Поплавко Ю.М., Борисов О.В., Ільченко В.І., Якименко Ю.І. Мікроелектроніка та наноелектроніка. Вступ до спеціальності. Київ, НТУУ «КПІ», 2010, 160 с.
6. Борисенко В.Є., Воробйова А.І., Данилюк А.Л., Уткіна Є.А. Наноелектроніка: теорія и практика: учень, М.: «Біном, Лабораторія знань», 2015, 369 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції -30 годин, самостійна робота – 60 годин,, консультації.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: опитування в процесі лекції (до 10 балів під час кожного з двох змістових модулів); дві модульні контрольні роботі (до 20 балів кожна). Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна семестрова контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 20% підсумкової оцінки. Підсумкове оцінювання у формі іспиту, максимальна оцінка 40 балів. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олег
Ярославович
Оліх
Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет