Основи термодинаміки та теплогідравліка ядерних реакторних установок

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Основи термодинаміки та теплогідравліка ядерних реакторних установок
Код дисципліни
15
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1.1 Знати основи теорії теплопровідності, конвективного теплообміну в однофазних та двофазних потоках, основні моделі та методи дослідження теплогідравлічних процесів. 2.1 Вміти розв’язувати задачі тепло гідравліки за допомогою аналітичних та чисельних методів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування основних курсів фізики: «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика», «Оптика», «Математична фізика». Вміти розв’язувати задачі з основних курсів фізики. Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Основи термодинаміки та теплогідравліка ядерних реакторних установок» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр". Курс «Основи термодинаміки та теплогідравліка ядерних реакторних установок» дозволить значно покращити професійну підготовку студентів кафедри ядерної фізики, що пов'язано з тим, що в курсі викладаються теоретичні основи розрахунків теплогідравлічних процесів в системах ядерної енергоустановки. Висвітлюються моделі та методи дослідження теплогідравлічних процесів для двофазного теплоносія.
Рекомендована та необхідна література
1.Теорія тепломасообміну: Підручник для вузів/С.І. Ісаєв, І.А. Кожин, В.І. Кофанов та ін; за ред. А.І. Леонтьєва. 1997.-683с. 2.Пєтухов Б.С., Генін Л.Т., Ковальов С.А. Теплообмін у ядерних енергетичних установках. 1986.-472с. 3.Каденко І.М., Харитонов О.М., Єрмоленко Р.В. Основи теплогідравліки реакторних установок: навч. посібник. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2010.-359с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційна демонстрація; проведення практичних занять; самостійна робота; консультації.
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання: Змістовий модуль 1 1. Усна відповідь за завданням самостійної роботи або відповідь на запитання протягом лекції (максимум – 4 бали). 2. Робота на семінарському занятті (максимум – 16 балів) 3. Модульна контрольна робота – максимум 10 балів Змістовий модуль 2 1. Усна відповідь за завданням самостійної роботи або відповідь на запитання протягом лекції (максимум – 4 бали). 2. Робота на семінарському занятті (максимум – 16 балів) 3. Колоквіум – максимум 10 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерних методів механіки і процесів керування
Механіко-математичний факультет