Радіаційний захист та радіаційна безпека

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Радіаційний захист та радіаційна безпека
Код дисципліни
14
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
• Засвоїти основні фізичні закони, оволодіти методами і принципами як теоретичного розв’язку ядерно-фізичних задач, так і планування та виконання ядерно-фізичного експерименту для розвитку у студентів навичок постановки експерименту, спостереження ядерно-фізичних явищ та обробки результатів експерименту. • Вільно орієнтуватися на якісному й кількісному рівні в основних ядерно-фізичних явищах • Виробити навички практичного використання засвоєних знань, методів і підходів у подальшому засвоєнні курсів зі спеціальності фізика атомного ядра.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування базових курсів фізики: «Фізика атомного ядра та елементарних частинок», «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика», «Оптика». 2.Вміти розв’язувати задачі з базових курсів фізики. 3.Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет
Зміст навчальної дисципліни
Курс "Радіаційний захист та радіаційна безпека" дозволить: •Засвоїти основні фізичні закони, оволодіти методами і принципами як теоретичного розв’язку ядерно-фізичних задач, так і планування та виконання ядерно-фізичного експерименту для розвитку у студентів навичок постановки експерименту, спостереження ядерно-фізичних явищ та обробки результатів експерименту. •Вільно орієнтуватися на якісному й кількісному рівні в основних ядерно-фізичних явищах •Виробити навички практичного використання засвоєних знань, методів і підходів у подальшому засвоєнні курсів зі спеціальності фізика атомного ядра. Працювати з заходами для захисту від впливу іонізуючого випромінювання.
Рекомендована та необхідна література
1.Іванов В.І. Курс дозиметрії, 1988. 2.Гусєв Н.Г., Ковальов Є.Є., Машковіч В.П., Суворов А.П. Захист від іонізуючих випромінювань. Т.1. Захист від випромінювань ядерно-технічних установок. 1989. 3.Гусєв Н.Г., Ковальов Є.Є., Машковіч В.П., Суворов А.П. Захист від іонізуючих випромінювань. Т.2. Захист від випромінювань ядерно-технічних установок. 1990. 4.Машковіч В.П. Захист від іонізуючих випромінювань. 1980. 5.Кимель Л.Р., Машкович В.П. Захист від іонізуючих випромінювань. ,1972. 6.Іванов В.І., Машковіч В.П. Збірник завдань із дозиметрії та захисту від іонізуючих випромінювань. ,1980
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційна демонстрація; практичні заняття, самостійна робота; консультації
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна "Радіаційний захист та радіаційна безпека" оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Вона складається з 2-х модулів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 - бальною шкалою. семестрове оцінювання: 1.Дві модульні контрольні роботи (максимум – 20х2=40 балів). 2.Опитування при проведенні лекційних занять (максимум – 10 балів). 3.Оцінювання домашніх самостійних завдань (максимум – 10 балів). - підсумкове оцінювання у формі іспиту (максимум –40 балів)
Мова викладання
українська