Перегляд судових рішень в цивільному судочинстві
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Перегляд судових рішень в цивільному судочинстві
Код дисципліни
ВБ.01.05.28
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначати актуальні теоретичні та практичні положення щодо підстав та механізмів перегляду судових рішень в інстанційному та позаінстанційному порядку. Аналізувати, критично осмислювати можливі форми, способи захисту, відновлення прав, свобод чи інтересів особи шляхом оскарження судових рішень в цивільному судочинстві. Аналізувати, критично осмислювати можливі форми, способи захисту, відновлення прав, свобод чи інтересів особи шляхом оскарження судових рішень в цивільному судочинстві. Передбачати правові підстави та умови для виявлення судової помилки та її обґрунтування для отримання позитивного результату за наслідками перегляду судового рішення в цивільному судочинстві.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Процесуальні особливості здійснення апеляційного та касаційного провадження, а також провадження з перегляду судових рішень за нововиявленими та виключними обставинами.
Вміти аналізувати відповідні цивільні процесуальні правовідносини, визначати їх правову природу, зміст; розмежовувати підстави інстанційного та позаінстанційного перегляду судових рішень в цивільному судочинстві, виокремлювати підстави для перегляду за нововиявленими та виключними обставинами, розрізняти умови апеляційного та касаційного оскарження судових рішень в цивільному судочинстві, аналізувати механізми перегляду судових рішень в залежності від виду цивільного провадження.
Володіти навичками з підготовки проектів процесуальних документів з урахуванням особливостей практичної ситуації, основ стратегії та тактики вирішення правової проблеми.
Зміст навчальної дисципліни
Поняття правосуддя та його функції у цивільному судочинстві. Суть та значення доступності правосуддя в системі цивільної юрисдикції. Правова характеристика міжнародно-правових стандартів доступності правосуддя в цивільних справах та перегляду судових рішень. Поняття судового захисту.
Перегляд судових рішень та забезпечення судового контролю у системі цивільної юрисдикції. Механізм судового захисту. Складові судового захисту. Місце Європейського суду в системі перегляду судових рішень. Загальна характеристика судової помилки, її поняття та ознаки. Реалізація права на виправлення судової помилки. Поняття та значення підсумкових та завершаючи судових рішень. Поняття формальності порушень та критерії їх визначення. Етапність у доказуванні судової помилки. Особливості доказування судової помилки в окремих категоріях справ. Проблемні питання перегляду судових рішень, що не набрали законної сили.
Рекомендована та необхідна література
Цивільний процесуальний кодекс України //https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#top
Закон України «Про судоустрій і статус суддів»: Науково-практичний коментар/За заг. ред. д-ра юр. наук, проф. МА. Погорецького, д-ра юр. наук, проф. ОЗ. Хотинської-Нор, д-ра юр. наук, проф. ОГ. Яновської – Київ: Алерта 2019 - 668с
Василина НВ. Судове примирення сторін: новела цивільного процесуального законодавства України/Н.Василина//Право України 2017 № 8 – С27–32
Спір про право в цивільному процесі «Visegrad Journal on Human Rights» ISSN 1339-7915
Василина НВ. Процесуальний договір як показник модернізації правової системи України/Н.Василина//Development and modernization of the legal systems of Eastern Europe: experience of Poland and prospects of Ukraine: Collective monograph. Vol.3. Lublin: Izdevnieciba “Baltija Publishing” 2017. 372 p. С.2-17
Заплановані освітні заходи та методи викладання
·словесні: пояснення, обговорення, лекція, вирішення практичних казусів і кейсів судової практики
·наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження
практичні: аналіз чинної судової практики , практичні завдання, вирішення задач
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на формі семестрового контролю (іспиті, заліку) максимально 60 балів, до яких додаються бали, отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за підсумкову роботу не може бути меншою 36 балів. У випадку, коли студент на формі семестрового контролю (іспиті, заліку) набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), а у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», відповідно, в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Якщо протягом семестру сума балів, отримана студентом за результатами поточного контролю, становить більше 40 балів, фактично зараховуються лише 40 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Володимирівна
Василина
Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права