Регіональне бізнес-планування

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Регіональне бізнес-планування
Код дисципліни
ВК 1.3.8.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Завдання дисципліни «Регіональне бізнес-планування» полягають у наданні студентам загальних та фахових компетентностей, передбачених освітньою програмою «Економічна географія», зокрема: розуміння теоретичних основ бізнес-планування загалом та регіонального бізнес-планування зокрема; навчити застосовувати прості кількісні та якісні методи при обґрунтуванні та розробці бізнес-планів; забезпечити оволодіння методикою збору, реєстрації і аналізу інформації за допомогою методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах (ФК-3), розкрити механізми обґрунтування та методики розробки бізнес-плану інвестиційного проекту; способи оцінки його ефективності та можливості реалізації, передбачення й оцінки практичного результату до початку реалізації проекту; ефективно застосовувати методику розробки бізнес-плану в управлінні розвитком регіону.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисципліни «Географічне моделювання», знання основ менеджменту та економіки. 2. Вміти кількісно і якісно аналізувати основні елементи економіки регіону, розуміти основні механізми функціонування регіональної економіки. 3. Володіти елементарними навичками аналізу і синтезу статистичної інформації, методами математичної статистики, методами моделювання.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних засад та наданню практичних рекомендацій з розробки бізнес-плану та його реалізації в системі соціально-економічного розвитку регіону. Окремими складовими дисципліни є вивчення сутності бізнес-планування, його місця в ринковій системі господарювання; сутності та основних стадій підготовки бізнес-плану; вимог до написання та оформлення бізнес-плану; підготовки регіонального бізнес-плану та окремих його частин (оцінка продукту (послуг) та ринку, маркетинг-план, виробничий план, організаційний план, фінансовий план); оцінки ризиків бізнес-плану; методологічних засад аналізу бізнес-плану, динамічного аналізу беззбитковості бізнес-проекту, оцінювання фінансових ресурсів в бізнес-плануванні; аналізу і прогнозування фінансового стану регіону та оцінювання його інвестиційної привабливості; презентації бізнес-проекту.
Рекомендована та необхідна література
1. Вовчак О. Д. Аналіз інвестиційних проектів: навч. посіб. / Вовчак О. Д., Колянко О. В., Чікіта І. Б.; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Л.: Вид-во Львів. комерц. акад., 2010. - 260 с. 2. Давиденко Н. М. Аналіз інвестиційних проектів : навч. посіб. / Давиденко Н. М. ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2015. - 377 с. 3. Інвестиції та регіональна проектна діяльність: навч. посіб. / В. Т. Голубятніков, П. Д. Лазар, Н. В. Голубятнікова, К. В. Савченко ; за заг. ред. доц. В. Т. Голубятнікова ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л. : ЛРІДУ НАДУ, 2011. - 250 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, аналітична робота, бізнес-кейси
Методи та критерії оцінювання
У процесі вивчення дисципліни передбачено 2 змістовних блоки. Завершується дисципліна – заліком. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться поточний контроль знань у формі тематичної письмової модульної контрольної роботи із відкритими питаннями та тестів. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених пунктами 2 та 3 студенти презентують результати свого дослідження (індивідуального інвестиційного бізнес-проекту) та демонструють набуті навички. Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи самостійну роботу та виконання індивідуального інвестиційного бізнес-проекту. Захист проекту проводиться в присутності студентів групи. На захисті на кожного студента виділяється 10 хв., з них 7 хв. на доповідь і до 3 хв. на запитання та відповіді. За роботи, подані не в зазначений термін, знімається частина визначеної максимальної оцінки.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Петрович Запотоцький
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет