Географія промисловості

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія промисловості
Код дисципліни
ВК 1.3.5.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Результати навчання полягають у наданні студентам загальних та фахових компетентностей, передбачених освітньою програмою «Економічна географія», окрема: здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях; знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій,.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Суспільна географія», «Економічна географія»; знання теоретичних основ суспільної географії, теорій та концепцій розміщення населення, виробництва. Володіння навичками роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами MS Word, MS Excel.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Географія промисловості» є складовою освітньо-наукової програми «Економічна географія» підготовки фахівців за освітнім рівнем «бакалавр» у галузі знань 10 Природничі науки за спеціальністю 106 Географія. Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню сутності, закономірностям та принципам географії промисловості, об’єктивних і специфічних особливостей територіальної організації промислового виробництва відповідно до природних і соціально-економічних умов окремих регіонів. Вивченню основних методів дослідження географії промисловості, аналізу виробничих зв’язків та структури промислового виробництва. Також дана дисципліна передбачає вивчення особливостей розміщення і територіальної організації галузей промисловості.
Рекомендована та необхідна література
1. Барановський М.О. Економічна та соціальна географія України: Реальний сектор економіки. Навчальний посібник. – Ніжин: Видавець Лисенко М.М. – 2018, 376 с. 2. Іщук С.І., Гладкий О.В. Географія промислових комплексів. – К.: Знання, 2011. 3. Мезенцева (Провотар) Н.І., Мезенцев К.В. Економічна і соціальна географія України. Навчально-методичний посібник. К. ВПЦ „Київський університет”, 2010. 239 с. 4. Підгрушний Г.П. Промисловість і регіональний розвиток України: монографія. – К.: ІГ НАНУ, 2009. – 300 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, курсова робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Впродовж семестру проводяться тематичні контрольні роботи у вигляді тестів після завершення розгляду відповідних тем. Набуття студентами знань та навичок також оцінюється під час виступів на семінарах, опитувань, участі у дискусії. Протягом семестру здійснюється поточний контроль студентів з дисципліни під час проведення семінарських занять і має на меті перевірку рівня засвоєння знань та виконання курсової роботи. За оцінками поточного контролю та за результатами тематичних контрольних робіт виставляється сума балів за окрему змістовну частину. За кожну змістовну частину студент може отримати до 20 балів (з них до 10 балів – за результатами поточного контролю і максимум 10 балів – за результатами тематичної контрольної роботи). За написання та захист курсової роботи студент може отримати до 20 балів. Таким чином, за дві змістовні частини та написання і захист курсової роботи студент може отримати до 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Миколаївна Трусій
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет