Суспільно-географічна картографія
Освітня програма: Економічна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Суспільно-географічна картографія
Код дисципліни
ВК 1.3.3.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Завдання дисципліни полягають у наданні студентам загальних та фахових компетентностей, передбачених освітньою програмою «Економічна географія», зокрема у: знаннях та розуміннях предметної області та розумінні професійної діяльності, оволодінні навичками використання інформаційних і комунікаційних технологій (ЗК5), здатності застосовувати знання у практичних ситуаціях при складанні карт суспільно-географічної тематики; здатності до проведення досліджень на відповідному рівні (ЗК6); здатності до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел при складанні карт суспільно-географічної тематики; здатності працювати автономно при складанні карт; здатності застосовувати знання і розуміння основних характеристик, процесів, історії і складу природи і суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Суспільна географія», «Вступ до університетських студій», «Картографія з основами топографії»;
2. Знання теоретичних основ суспільної географії, картографії, урбаністики;
3. Володіння елементарними навичками складання електронних карт, розробки та використання ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Надається характеристика основних принципів, засобів, способів і прийомів складання та використання карт суспільно-географічної тематики, які забезпечують аналіз та синтез знань щодо просторової впорядкованості даних та інформації та територіальної організації суспільства розрізі таких основних питань: інструментарій складання та використання картографічних творів суспільно-географічної тематики; зміст, показники галузевих та синтетичних суспільно-географічні картографічних творів; застосування картографічних творів суспільно-географічної тематики.
Рекомендована та необхідна література
Суспільно-географічна картографія: навчально-методичний посібник / Е.Л. Бондаренко, А.Л. Мельничук, В.А. Запотоцька. Київ, Видавець Кравченко Я.О., 2021. 123 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт, виконанні практичних робіт, заліку. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці: результати навчання – 1.1 – 1.12 (знання) – до 4% за кожен (за 1.2. – до 6%); результати навчання – 2.1-2.6 (вміння) - до 30%; результати навчання – 3 (комунікація) - до 20%;
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних занять. Упродовж семестру проводяться тематичні письмові контрольні роботи. Підсумкове оцінювання у формі заліку, що виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки – 60 балів проводиться підсумкова семестрова контрольна робота (тестові завдання), максимальна оцінка за яку не може перевищувати 25 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Анатоліївна
Запотоцька
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет