Методи рекреаційно-географічних досліджень

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методи рекреаційно-географічних досліджень
Код дисципліни
ВК 1.2.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Результати навчання полягають у формуванні у студентів знань з методології проведення рекреаційно-географічних досліджень, практичних навичок оцінки ресурсів для потреб рекреаційної діяльності та проведенні наукових досліджень, а саме: основ та принципів організації та проведення наукових досліджень; складання реферативного огляду; дослідження ресурсів для потреб рекреаційної діяльності; написання та представлення наукових робіт; планування проведення польових рекреаційно-географічних досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсами: «Суспільна географія (Human geography)», «Економічна географія (Economic geography)», «Математико-статистичні методи в географії», «Картографія з основами топографії». 2. Знання теоретичних основ базових географічних та рекреаційних теорій та концепцій. 3. Знання і розуміння основних просторово-часових закономірностей будови географічної оболонки та масштабності її сприйняття для орієнтування в географічному просторі.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та методичних аспектів дослідження та аналізу природного середовища для організації рекреаційної діяльності, проведенні комплексних досліджень рекреаційних ресурсів та районуванню території з метою рекреації. При вивченні дисципліни особлива увага звертається на принципи організації та проведенні наукових досліджень, застосування різноманітних принципів та методів які в подальшому будуть використані при написані різнопланових кваліфікаційних робіт (від курсової до магістерської), наукових статей та апробацій результатів наукових досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Географічні дослідження: історія, сьогодення, перспективи: Матеріали щорічної 1. Міжнародної наукової конференції студентів та аспірантів, присвяченої пам'яті професора Г. П. Дубинського (Харків, 5-6 квітня 2017 р.) / ред.: В. А. Пересадько, Ю. І. Прасул, О. Л. Агапова. - 2017. - 307 с. 2. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів / за ред. А. Є. Конверського. - К.: Центр учбової літератури, 2010. - 352 с. 3. Петрушенок В. Л. Філософія і методологія науки. - Львів : Вид-во Львівської політехніки, 2016. 4. Поколодна М. М. Рекреаційна географія: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. - Х.: ХНАМГ, 2012.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється протягом усього семестру на відповідних заняттях. Подачу електронного варіанту завдання (на електронну скриньку викладача) та доповідь студент робить на семінарських заняттях або у зазначений викладачем термін. За завдання та доповіді, подані та зроблені пізніше зазначеного терміну (без поважної на те причини), оцінка складає не більше 80% від максимальної кількості балів. За роботи подані без доповіді оцінка складає не більше 60% від максимальної кількості балів. Контрольні роботи (тестові завдання) проводяться на восьмому та чотирнадцятому тижні навчання під час лекційних занять. Оцінювання курсової роботи відбувається на останньому занятті або даті визначеній викладачем. Обов’язковою умовою отримання оцінки є доповідь. При оцінювання курсової роботи змістовна частина роботи оцінюється в 20 балів, доповідь та відповіді на поставлені питання згідно тематики обраного та проведеного дослідження в 10 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Юрійович Гринюк
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет