Географія аутдор та індоррекреації

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія аутдор та індоррекреації
Код дисципліни
ВК 1.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Результати навчання полягають у формуванні у студентів знань з теоретичних та методичних аспектів активної рекреаційної діяльності, формування навичок з організації заходів за аутодор та індоррекреаційної діяльності, зокрема: аналізу розвитку активних форм рекреаційної діяльності в Україні та світі, місця України на ринку активної рекреації та туризму; плануванню категорійних туристичних походів; організації раціонального харчування в польових умовах; плануванню графіку руху групи на пішохідному маршруті, організації бівуаку; аналізу придатності території для організації активної рекреаційної діяльності; розумінню принципів надання долікарської допомоги в польових умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсами: Суспільна географія (Human geography), «Географічне краєзнавство та країнознавство», «Картографія з основами топографії». 2. Знання теоретичних основ базових географічних теорій та концепцій. Знання і розуміння основних просторово-часових закономірностей будови географічної оболонки, та масштабності її сприйняття для орієнтування в географічному просторі.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та методичних аспектів просторово-часової організації різних форм рекреаційної діяльності, що здійснюються, як у природному середовищі (аутдоррекреація), так і в приміщені (індоррекреація). Розкриттю ролі та значення активних форм рекреаційної діяльності, характеристиці природничо- та суспільно-географічних особливостей території України для організації активних форм рекреаційної діяльності. При вивченні дисципліни особлива увага звертається на формування важливих фахових навиків та вмінь з організації туристичних походів, безпеки життєдіяльності, комплексної туристичної підготовки, організації побуту, харчування, базування та санітарно-медичного забезпечення в польових умовах.
Рекомендована та необхідна література
1. Абрамов В. В. Спортивний туризм: підруч. для студ. спец. “Туризм”, “Менеджмент організацій”. – Х.: ХНАМГ, 2011. – 367 с. 2. Грабовський Ю. А. Спортивний туризм: навч. посібник для студ. ВНЗ фізичного ви-ння і спорту. – Т.: Навчальна книга – Богдан, 2008. – 304 с. 3. Дмитрук О. Ю., Щур Ю. В. Спортивно-оздоровчий туризм: навчальний посібник. – К.: “Альтерперес”, 2008. – 280 с. 4. Ковешніков В. С. Спортивний туризм: стан та перспективи розвитку / В. С. Ковешніков, К. А. Драмарецька // Географія та туризм. - 2018. - Вип. 46. - С. 19-29. 5. Колотуха О. Умови та фактори формування попиту на спортивний туризм у світі / О. Колотуха // Економічна та соціальна географія. - 2015. - Вип. 1. - С. 45-54.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється протягом усього семестру на відповідних заняттях. Подачу електронного варіанту завдання (на електронну скриньку викладача) та доповідь студент робить на семінарських заняттях або у зазначений викладачем термін. За завдання та доповіді, подані та зроблені пізніше зазначеного терміну (без поважної на те причини), оцінка складає не більше 75% від максимальної кількості балів. За роботи подані без доповіді оцінка складає не більше 50% від максимальної кількості балів. Контрольні роботи (тестові завдання) проводяться на восьмому та дванадцятому тижні навчання під час лекційних занять.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Юрійович Гринюк
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет