Географія міжнародної мобільності

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія міжнародної мобільності
Код дисципліни
ВК 1.1.3.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Завдання дисципліни «Географія міжнародної мобільності» полягають у наданні студентам загальних та фахових компетентностей, передбачених освітньою програмою «Економічна географія», зокрема щодо: розуміння професійної діяльності; формування навичок забезпечення безпечної діяльності; здатності застосовувати знання у практичних ситуаціях; реалізації своїх прав і обов’язків як члена суспільства, усвідомлення цінностей громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідності його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні; здатності застосовувати знання і розуміти основні характеристики, процеси, історію та складові природи і суспільства .
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Успішне опанування курсів, які читаються на освітньо-кваліфікаційному рівні «бакалавр»: «Суспільна географія», «Картографія з основами топографії», «Економічна географія», «Географічне країнознавство та краєзнавство», «Математико-статистичні методи в географії». 2) володіння навичками роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами Microsoft Word, Excel, PowerPoint програмним забезпеченням для користування Інтернетом.
Зміст навчальної дисципліни
Викладаються основні функції та завдання соціальної мобільності як невід’ємної частини культури сучасного, демократичного суспільства, характеризуються особливості прояву соціальної нерівності в Україні. Аналізується система освіти в країнах світу. Розглядається академічна мобільність як фактор інтеграції України у світовий науково-освітній простір. Обґрунтовується процес зростання мобільності населення країн світу як чинник розвитку масового туризму. Аналізується міжнародний ринок праці, основні тенденції його розвитку. Характеризуються особливості ринку праці в Україні. Розглядаються тренди розвитку міської мобільності у світі.
Рекомендована та необхідна література
1. Дослідницькі університети: світовий досвід та перспективи розвитку в Україні: монографія / А. Ф. Павленко, Л. Л. Антонюк, Н. В. Василькова, Д. О. Ільницький та ін. – К.: КНЕУ, 2014. – 350 с. 2. Дронова О., Боклаг Є. Вплив транспортної системи Києва на життя і мобільність його жителів: URL: http://visnyk-geo.univ.kiev.ua/wp-content/uploads/2017/09/17-66-67.pdf 3. Дудник І.М. Транспортна географія. Підручник. – К.: НАУ, 2016. – 288 с. 4. Костючков С. К. Основи соціальної держави та громадянського суспільства: Навчальний посібник. – Херсон: Айлант, 2016. – 256 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент(ка) отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані за результатами контрольної роботи (тесту), підготовки та активності на семінарських заняттях. Організація оцінювання: після завершення вивчення відповідних тем проводиться тестова перевірка, опитування відбувається на семінарських заняттях, які проводяться згідно з розкладом. Студенти, які отримали за тестову роботу меншу за мінімально визначену кількість балів, перескладають її. Набуття студентами знань та навичок оцінюється під час семінарських занять, участі у дискусіях, опитуванні, написанні реферату, есе та виконанні самостійної роботи. Максимальна кількість балів, яка може бути отримана - 100 балів, мінімальна кількість – 60 балів. Максимальна кількість балів під час заліку 40.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Миколаївна Матвієнко
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет