Географія культури і релігії
Освітня програма: Економічна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Географія культури і релігії
Код дисципліни
ОК 27.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Надання студентам знань з просторово-часових закономірностей геокультурного процесу та вмінь аналізувати причинно-наслідкові зв’язки формування культури з особливостями географічних умов життя та їх вплив на трансформацію культури, а також набуття компетенцій: знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; навички міжособистісної взаємодії; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплінами природничо-географічного та суспільно-географічного циклу, зокрема дисциплінами географічного спрямування: «Суспільна географія», «Географічне краєзнавство та країнознавство», «Соціальна географія», «Географія населення і розселення», дисципліною загальноосвітньої підготовки «Українська та зарубіжна культура».
Знання загальних географічних закономірностей, базової географічної термінології, розуміння процесів взаємодії суспільства і природи у формуванні ландшафтної оболонки і формуванні етносфери.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет дисципліни "Географія культури і релігії" полягає у визначенні геопросторових особливостей буття культури, методології геокультурних досліджень; розкритті взаємозв’язку етногенезу, культурогенезу та соціогенезу з природним середовищем у формуванні господарсько-культурних типів; розкритті собливостей географії елементів матеріальної та духовної культури; специфіки формування географічної та екологічної культури; характеристиці геокультурної та георелігійної ситуації в світі та в Україні. Дисципліна спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо можливості критичного мислення, аналізу і синтезу, здатності шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здатності визначати,
формулювати і вирішувати проблеми у сфері соціально-економічної географії, що передбачає формування здатності застосовувати отримані знання з характеристик, процесів, складу природи і суспільства, будови і взаємодії геосфер, що становить сутність географічних теорій.
Рекомендована та необхідна література
1. Культура і побут населення України.Навч.посібник - К.,1991
2. Любіцева О.О., Романчук С.П. Паломництво та релігійний туризм. Навч.посібник.- К.: «Альтерпрес», 2011. – 416 с.
3. Павлов С.В., Мезенцев К.В., Любіцева О.О. Географія релігій /Навч.посібник. - К.: «АртЕк», 1998. - 504 с.
4. Пономарьов А.П. Українська етнографія. Курс лекцій. - К., 1994
5. Ровенчак І.І. Географія культури: проблеми теорії, методології та методики дослідження: Монографія. - Львів: Вид.центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2008. - 240 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, дискусія, вирішення конкретних задач та ситуацій
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами опитування, написання модульних контрольних робіт (МКР) та виступів на семінарах Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання – 1 (знання) – до 35%;
результати навчання – 2 (вміння) - до 40%; результати навчання – 3 (комунікація) - до 15%; результати навчання – 4 (автономність та відповідальність) - до 10%
7.1 Форми оцінювання студентів: У курсі передбачено 2 змістовні частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарів. Завершується дисципліна заліком.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виступів на семінарі, опитуванні та виконанні модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Олександрівна
Любіцева
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Країнознавства та туризму
Географічний факультет