Українська та зарубіжна культура
Освітня програма: Економічна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК 18.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: Поняття культури, основні функції культури; морфологію культури; предметне поле та завдання культурологічних досліджень; етапи антропосоціогенезу; поняття неолітичної революції; проблему виникнення мови; генезис моральної свідомості та мистецтва; періодизацію культури тощо Вміти: демонструвати знання спеціалізованої літератури із культурологічних досліджень; проводити міжкультурні дослідження, використовуючи понятійно-категоріальний апарат культурології та новітні методи та підходи для характеристики соціокультурних процесів, що відбуваються в культурних регіонах світу; виявляти досвід поколінь та історичні уроки розвитку етнонації, української природи, мови, держави, культури, людини тощо
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні мати знання, щодо основних етапів та характеристик історико-культурного процесу які вони отримали в загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів; 2. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурологічних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
В процесі освоєння даного курсу студент отримає базові знання про організаційне та науково-методичне забезпечення викладання української та зарубіжної культури, базові знання про передумови формування, генезис, основні етапи розвитку та особливості зарубіжної та української культури; базові знання про основні форми сучасних художньо-естетичних і соціокультурних практик та нові мистецько-культурні явища; базові уявлення про основні етапи розвитку світового та українського мистецтва, сучасні наукові концепції, в межах яких здійснюється їх вивчення, основні мистецькі напрямки та постаті, які визначали їх розвиток; базові уявлення про історію розвитку та функціонування українського та зарубіжного культурного простору, його ґенезу та сучасний стан; особливості культурних систем та інституцій; ціннісно-смислові та знаковокомунікативні механізми, що регулюють культурну практику взаємодії людей і спільнот на кожному конкретно-історичному етапі розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. А.Є.Конверського. Харків: Фоліо, 2013. 863 с. 2. Попович М.В. Нарис з історії культури України. Київ: «АртЕк», 1998. 728 с. 3. Культурологія: українська та зарубіжна культура. Навч. посіб. / М. М. Закович, І. А. Зязюн, О. М. Семашко та ін. За ред. М. М. Заковича. Київ, 2004. 567 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Анатоліївна
Заруцька
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет