Територіальне управління

Освітня програма: Економічна та соціальна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Територіальне управління
Код дисципліни
ВК 1.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: Знати: Розподіл влади між різними територіальними рівнями; Прикладні засади територіального управління господарськими процесами; Механізми реалізації соціально-економічної політики держави в умовах реформ; Механізми територіального (просторового, міського) планування, регіонального управління; Кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології, що використовуються для цілей територіального управління; Систему показників для визначення проблемних територій. Вміти: використовувати сучасні підходи для аналізу ефективності територіального управління; Надавати пропозиції щодо підвищення ефективності управління територіями; Застосовувати сучасні методи дослідження систем управління; Аналізувати особливості розвитку територій на різних просторово-часових масштабах
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування «Теорії просторової організації”, «Contemporary Debates in Human Geography (Сучасні дискусії в суспільній географії)», «Суспільно-географічне прогнозування», «Прикладна економічна та соціальна географія», а також володіння навичками застосування загальнонаукових методів для розробки регіональних стратегій розвитку у загальній системі територіального планування.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування компетентності щодо використання сучасних підходів для аналізу ефективності територіального управління, а також реалізації регіональної соціально-економічної політики; знань для здійснення обґрунтовування оптимальних шляхів реформування регіонального управління та місцевого самоврядування у загальній системі державного управління та розробленні пропозицій з реформування адміністративно-територіального устрою із здійсненням прогнозної оцінки наслідків їх впровадження.
Рекомендована та необхідна література
1. Новікова О.Ф., Амоша О.І., Шаульська Л.В. Управління людським та соціальним розвитком у регіонах України. 2010. 488 с. 2. Хвесик М.А, Степаненко А.В, Ральчук О.М., Дорош Й.М. Антикризове управління економічною безпекою в умовах викликів фінансово-економічної глобалізації. 2010. 170 с. 3. Хвесик М.А., Степаненко А.В., Симоненко В.К., Хвесик Ю.М. та ін. Екологічна безпека транскордонних регіонів України в контексті євроінтеграції: монографія. Київ: Задруга, 2015. 511 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять. Завершується дисципліна – іспитом. Упродовж семестру, після завершення відповідних змістовних модулів, проводяться модульні контрольні роботи у письмовій формі. Максимальна кількість балів, що виставляється за 1-й і 2-й змістовні модулі – 30 балів за кожен. Завершується дисципліна іспитом у письмовій формі.
Мова викладання
Українська