Територіальне управління
Освітня програма: Економічна та соціальна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Територіальне управління
Код дисципліни
ВК 1.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: Знати: Розподіл влади між різними територіальними рівнями; Прикладні засади територіального управління господарськими процесами; Механізми реалізації соціально-економічної політики держави в умовах реформ; Механізми територіального (просторового, міського) планування, регіонального управління; Кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології, що використовуються для цілей територіального управління; Систему показників для визначення проблемних територій. Вміти: використовувати сучасні підходи для аналізу ефективності територіального управління; Надавати пропозиції щодо підвищення ефективності управління територіями; Застосовувати сучасні методи дослідження систем управління; Аналізувати особливості розвитку територій на різних просторово-часових масштабах
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування «Теорії просторової організації”, «Contemporary Debates in Human Geography (Сучасні дискусії в суспільній географії)», «Суспільно-географічне прогнозування», «Прикладна економічна та соціальна географія», а також володіння навичками застосування загальнонаукових методів для розробки регіональних стратегій розвитку у загальній системі територіального планування.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування компетентності щодо використання сучасних підходів для аналізу ефективності територіального управління, а також реалізації регіональної соціально-економічної політики; знань для здійснення обґрунтовування оптимальних шляхів реформування регіонального управління та місцевого самоврядування у загальній системі державного управління та розробленні пропозицій з реформування адміністративно-територіального устрою із здійсненням прогнозної оцінки наслідків їх впровадження.
Рекомендована та необхідна література
1. Новікова О.Ф., Амоша О.І., Шаульська Л.В. Управління людським та соціальним розвитком у регіонах України. 2010. 488 с.
2. Хвесик М.А, Степаненко А.В, Ральчук О.М., Дорош Й.М. Антикризове управління економічною безпекою в умовах викликів фінансово-економічної глобалізації. 2010. 170 с.
3. Хвесик М.А., Степаненко А.В., Симоненко В.К., Хвесик Ю.М. та ін. Екологічна безпека транскордонних регіонів України в контексті євроінтеграції: монографія. Київ: Задруга, 2015. 511 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять. Завершується дисципліна – іспитом.
Упродовж семестру, після завершення відповідних змістовних модулів, проводяться модульні контрольні роботи у письмовій формі. Максимальна кількість балів, що виставляється за 1-й і 2-й змістовні модулі – 30 балів за кожен. Завершується дисципліна іспитом у письмовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Михайлівна
Хвесик
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Володимир
Феодосійович
Пасько
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет