Складання процесуальних документів у цивільному судочинстві

Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Складання процесуальних документів у цивільному судочинстві
Код дисципліни
ВБ.01.02.13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2024/2025
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Визначати актуальні теоретичні та практичні положення щодо підстав, обґрунтування, мотивування процесуальних документів. Описати процедуру підготовки до подання позовної заяви, відзиву на позовну заяву, відповіді на відкликання та заперечення, а також стратегію участі в судовому процесі. Аналізувати, критично осмислювати можливі форми, способи захисту, відновлення прав, свобод чи інтересів особи під час участі в судовому процесі. Оцінювати достовірність отриманої інформації щодо нормативної основи для вирішення цивільного спору. Розробляти варіанти правової позиції для вирішення цивільного спору, готувати проекти документів правового, процесуального характеру, розв’язувати правові проблеми з урахуванням її фактичної та нормативної основи.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні концептуальні підходи, теоретичні засади складання процесуальних документів в цивільному судочинстві, поняття, зміст та значення кожного виду процесуального акту, методологічні основи ефективності обґрунтування та особливості їх застосування при здійсненні процесуальних прав учасниками судового процесу. Вміти аналізувати відповідні цивільні процесуальні правовідносини, визначати їх правову природу, зміст; розмежовувати підстави та умови складання та подання процесуальних документів; визначати зміст і обґрунтування процесуальних заяв у залежності від виду провадження в цивільному судочинстві, а також в залежності від інстанції розгляду цивільної справи. Володіти навичками з підготовки проектів процесуальних документів з урахуванням особливостей практичної ситуації, основ стратегії та тактики вирішення правової проблеми.
Зміст навчальної дисципліни
Історія та теорія процесуальних документів у цивільних справах. Письмові заяви учасників справи по суті методика їх складання. Письмові заяви учасників справи з процесуальних питань методика їх складання. Судові рішення суду першої інстанції на різних стадіях руху цивільної справи. Види судових рішень та методика їх складання. Ускладнення в цивільному судочинстві. Процесуальні документи в наказному провадженні.Процесуальні документи в окремому провадженні.
Рекомендована та необхідна література
1.Цивільний процесуальний кодекс України 2.Практикум із цивільного процесу України : Навчальний посібник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів / За заг. ред. Н. В. Василини, Ю. Д. Притики – Київ : ВД «Дакор», 2022. – 324 с. 3. Закон України «Про судоустрій і статус суддів»: Науково-практичний коментар / За заг. ред. д-ра юрид. наук, проф. М. А. Погорецького, д-ра юрид. наук, проф. О. Хотинської-Нор, д-ра юрид. наук, проф. О. Г. Яновської – Київ : Алерта, 2019. - 668 с. 4.Василина Н.В., Притика Ю.Д. Розвиток приватних засад в цивільному процесі / Право України. - № 2. - 2019. - С. 162-174. 5. Грабовська О.О. Законодавче регулювання доказування, встановлення фактів та обставин у цивільному процесі України. Visegrad journal on human rights (Словацька Республіка). 2016. № 1/1. C. 80–85.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, вирішення практичних казусів і кейсів судової практики наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження практичні: аналіз чинної судової практики, практичні завдання, вирішення задач.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на формі семестрового контролю (іспиті, заліку) максимально 60 балів, до яких додаються бали, отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за підсумкову роботу не може бути меншою 36 балів. У випадку, коли студент на формі семестрового контролю (іспиті, заліку) набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), а у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», відповідно, в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Якщо протягом семестру сума балів, отримана студентом за результатами поточного контролю, становить більше 40 балів, фактично зараховуються лише 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Вікторія Олегівна Бажанова
Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного процесу
Навчально-науковий інститут права