Програмування
Освітня програма: Фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Програмування
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2024/2025
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результати навчання полягають в напрацюванні навичок алгоритмічного мислення, що закладає фундамент для вміння самостійно писати комп'ютерні програми і проводити складні обчислення; опануванні базовим чисельним алгоритмам; вмінні реалізовувати чисельні алгоритми за допомоги мови Python
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти базовими знаннями з курсів елементарної та вищої математики, вміти розв’язувати алгебраїчні рівняння, аналізувати функціональні залежності, будувати графіки функцій, проводити алгебраїчні розрахунки та перетворення.
Мати уявлення про принципи функціонування комп’ютерів, спосіб реалізації програм, загальні підходи щодо програмування.
Володіти елементарними навичками обчислення похідних, інтегралів, дій з векторами, матрицями, виконувати алгебраїчні перетворення з поліномами.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Програмування» є обов’язковою навчальною дисципліною освітньої програми підготовки здобувачів освітнього ступеню бакалавр за спеціальністю “бакалавр фізики”. Програма курсу орієнтована на студентів, які вивчають математичний аналіз і вже мають базові навички з курсу елементарної математики. На сьогодні дуже актуальними є задачі автоматизації різноманітних процесів для вирішення яких вирішальну роль відіграє програмування.
Рекомендована та необхідна література
[1] Ana Bell, Eric Grimson, John Guttag Introduction to Computer Science and Programming in Python https://ocw.mit.edu/courses/6-0001-introduction-to-computer-science-and-programming-in-python-fall-2016
[2] The Python Tutorial [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://docs.python.org/3/tutorial/index.html
[3] Dawson M. Python Programming. Boston Mass: Premier Press; 2003.
[4] Romano F. Learn Python Programming : A Beginner's Guide to Learning the Fundamentals of Python Language to Write Efficient High-Quality Code 2nd Edition. 2nd ed. Birmingham: Packt Publishing; 2018.
[5] Milliken CP. Python Projects for Beginners : A Ten-Week Bootcamp Approach to Python Programming. Berkeley CA: Apress; 2020. doi:10.1007/978-1-4842-5355-7
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год, в тому числі:
Лекцій – 14 год.
Практичні заняття - 28 год.
Самостійна робота – 47 год.
Консультації - 1 год.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка складається із оцінювання виконання студентами завдань, винесених на самостійну роботу, роботи студентів під час практичних занять та за результатами модульних контрольних робіт. Під час практичного заняття, при вивченні нової теми, викладач може здійснювати опитування студентів або викликати студентів для розбору типових задач. В результаті такого опитування, студент може отримати до 0.5 балу за заняття. Протягом семестру студенти мають виконати 10 практичних робіт, кожна з яких може бути оцінена оцінкою, що не перевищує 3 бали. Система оцінювання знань включає модульний та семестровий контроль знань. Модульні контрольні роботи 1-2 проводяться після завершення лекцій відповідно 1-6 і 7-12 тем. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Студент може отримати максимально 60 балів за роботу на практичних заняттях та 40 балів на іспиті.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр
Володимирович
Оглобля
Кафедра теоретичної фізики
Фізичний факультет
Фізичний факультет

Тимофій
Юрійович
Ніколаєнко
Кафедра молекулярної фізики
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра теоретичної фізики
Фізичний факультет
Кафедра молекулярної фізики
Фізичний факультет