Застосування цивільно-правових норм: проблеми теорії і практики
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Застосування цивільно-правових норм: проблеми теорії і практики
Код дисципліни
ВБ.01.12.23
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, зокрема, як: здатність проводити дослідження на відповідному рівні та застосовувати знання з теорії цивільно-правової норми та її застосування , здатність ухвалювати рішення у ситуаціях, що вимагають системного, логічного та функціонального тлумачення норм цивільного права ; здатність самостійно готувати проєкти нормативно-правових актів із застосуванням цивільно-правових норм та прогнозувати їх вплив на відповідні суспільні відносини; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування цивільно-правових норм при розв’язанні спірних питань ; здатність самостійно готувати проєкти актів правозастосування, враховуючи вимоги щодо їх законності, обґрунтованості та вмотивованості.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- знати основні аспекти становлення та розвитку вчення про цивільно-правову норму, її ознаки та структуру, особливості класифікації цивільно-правових норм, характерні риси правозастосування як елементу механізму цивільно-правового регулювання, - вміти оцінювати та визначати роль, значення та завдання застосування цивільно-правових норм, розмежовувати види цивільно-правових норм та визначати їх місце у механізмі правового регулювання і застосуванні у судовій практиці, давати правову характеристику правозастосування та обґрунтовувати специфіку стадій правозастосування у цивільному судочинстві, - володіти елементарними навичками з обґрунтування ознак диспозитивних норм, їх правової природи та специфіки застосування із використанням конкретних прикладів із судової практики.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу застосування цивільно-правових норм у доктрині та судовій практиці та вивчення теоретичних та практичних питань з приводу особливостей правозастосування цивільно-правових норм у процесі вдосконалення цивільного законодавства і формуванні єдиної судової практики в Україні. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України у сфері застосування цивільно-правових норм, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології
Рекомендована та необхідна література
1. Бичкова С. Неоднакове застосування норм матеріального права як підстава перегляду Верховним Судом України судового рішення у цивільній справі. Підприємництво, господарство і право. – 2013. – № 2. – С. 48–51.
2. Гнатюк М. Д. Правозастосування та його місце в процесі реалізації права : автореф. дис. канд. юрид. наук М. Д. Гнатюк. – м. Київ, 2007. – 21 с.
3. Довгерт А.С. Кодифікація приватного (цивільного) права України за ред. А. С. Довгерта. О. А. Підопригора, Д. В. Боброва – м. Київ : Український центр правничих студій, 2000. – 336 с.;
4. Заморська, Л. І. Ґенеза формулювання категорії «правова норма». Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць. – 2011 - № 61. – С. 310-315.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття, за погодженням з лектором та у відповідності з даною програмою. До форм оцінювання студентів відносяться: експрес опитування; колоквіум; доповіді та наукові роботи; тестування; модульна контрольна робота; розв’язання задач/казусів, розробка проекту договору в міжнародному приватному праві. Підсумкове оцінювання - письмовий іспит.
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом протягом семестру, складає 24 бали, максимальний бал - 40 балів.
При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання завдань.
Підсумкове оцінювання - письмовий залік або усний залік (максимальний бал - 60).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Велеонінівна
Кохановська
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права