Корпоративні права
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Корпоративні права
Код дисципліни
ВБ.01.11.30/22/27
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Формування у студента різноманітних компетентностей, зокрема, як: здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації про правову природу корпоративних правовідносин, формування вміння до адаптації та дії в новій ситуації та прийняття обґрунтованих рішень для захисту корпоративних прав та формування практичних навичок з корпоративного управління, пов’язаних з виконанням завдань, які зазвичай покладаються на корпоративного юриста; здатність застосовувати принципи верховенстваправа для розв’язання складних задач і проблем, у тому числі, у ситуаціях правової невизначеності
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати правову природу корпоративних прав; момент виникнення і припинення права власності та інших майнових прав на корпоративні права; особливості реалізації кожного з корпоративних прав; способи їх охорони та захисту, а також специфіку злиття та поглинання юридичних осіб, як тих що пов’язані з припиненням юридичної особи, так і тих що мають на меті встановлення корпоративного контролю над ними.
Вміти правильно інтерпретувати положення чинного законодавства України у сфері корпоративних правовідносин, складати документи з корпоративного управління ; розробляти статути та внутрішні положення з корпоративного управління юридичної особи; знати порядок та способи повідомлення регулятора про зміни в корпоративному управлінні юридичної особи , скликати та проводити засідання органів управління юридичної особи; розробляти правочини спрямовані на виникнення та припинення корпоративних прав.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання дисципліни спрямовані на поглиблене вивчення теорії корпоративних правовідносин та формування практичних навичок з корпоративного управління, пов’язаних з виконанням завдань, які зазвичай покладаються на корпоративного юриста. В межах навчальної дисципліни вивчаються правова природа корпоративних прав; момент виникнення і припинення права власності та інших майнових прав на корпоративні права; особливості реалізації кожного з корпоративних прав; способи їх охорони та захисту, а також специфіка злиття та поглинання юридичних осіб, як тих що пов’язані з припиненням юридичної особи, так і тих що мають на меті встановлення корпоративного контролю над ними, вивчається теорія злиття та поглинання, а також їх основні моделі.
Рекомендована та необхідна література
1. Корпоративне право : навч. посіб. / О. В. Пушкіна, С. В. Несинова, Т. М. Лежнєва, І. Б. Пробко, Т. А. Тодорошко; ред.: С. В. Несинова; Ун-т ім. А. Нобеля. - Дніпро : Ун-т ім. А. Нобеля, 2018. - 275 c. - Бібліогр.: с. 273-275;
2. Корпоративне право : навч. посіб. / П. М. Пальчук; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2015. - 315 c.;
3. Корпоративне право : навч. посіб. для студентів ВНЗ / О. В. Гарагонич, С. М. Грудницька, Е. Е. Бекірова, Ю. М. Бисага, В. П. Богун; ред.: О. В. Гарагонич, С. М. Грудницька. - Київ : Слово, 2014. - 343 c.;
4. Корпоративне право : Наук.-практ. комент. законодавства та суд. практики / В. М. Кравчук. - К. : Істина, 2005. - 719 c.
5. Корпоративне право Польщі та України : [монографія] / В. А. Васильєва, В. В. Васильєва, А. В. Зеліско, І. Р. Калаур, О. Р. Ковалишин; ред.: В. А. Васильєва. - Івано-Франківськ : ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника", 2016. - 377 c.;
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Виступ на занятті – від 3 до 7 балів; доповнення до виступу – від 1 до 5 балів; суттєві запитання до доповідачів (дискурс) – від 2 до 4 балів; доповіді та наукові роботи – від 3 до 7 балів;розв’язання казусу – від 5 до 7 балів; підсумкова (модульна) контрольна робота – від 6 до 10 балів.
Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (іспитом), і така сума балів не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Роман
Богданович
Сабодаш
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права