Міський транспорт і комунікації
Освітня програма: Урбаністика та міське планування
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Міський транспорт і комунікації
Код дисципліни
ВК 1.1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: теоретико-методологічні основи географії транспорту, її структуру, основні терміни, поняття і категорії дисципліни, історію становлення географії транспорту як предмету вивчення; чинники розвитку і розміщення різних видів міського транспорту; особливості транспортних зв’язків у містах, значення та можливості міської логістики; склад та особливості територіальної організації транспортної інфраструктури міста тощо
Вміти: визначати особливості розміщення і розвитку різних видів транспорту, давати комплексну характеристику розвитку транспортної системи країни; ідентифікувати на карті вуличнодорожні мережі міст, транспортні вузли, центри та пункти; характеризувати транспортні зв’язки у містах; здійснювати аналіз транспортної доступності та мобільності в різних містах; надавати пропозиції щодо ефективної організації і удосконалення міського транспорту тощо
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування курсів «Географія світу: міста та регіони», «Суспільна географія», «Вступ до урбаністичних студій», «Міський туризм»;
2) знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності, володіти навичками роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами Microsoft Word, Excel, PowerPoint та програмним забезпеченням для користування Інтернетом.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на отримання знань щодо функцій міського транспорту та комунікацій в ринковій економіці, їх значенні і ролі в реалізації державної регіональної політики, закономірностей та чинників розвитку і розміщення міського транспорту на рівні окремих міст світу та України. Розглядаються теоретико-методологічні засади дослідження міського транспорту, історія його розвитку, види, основні показники діяльності, особливості функціонування, роль та значення у господарському комплексі держави. Викладаються географічні проблеми просторової організації міського транспорту в світі та Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Дорошенко В. І., Діденко К. Д. Географія транспорту: навч. посіб. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. 183 с.
2. Леген Г. Планування сталої міської мобільності (2014): огляд та сфера застосування. URL: http://www.slideshare.net/gladovsky/ss-41891271?related=1.
3. Маргіта Н. О., Вороніна Р. М., Карий О. І. Особливості планування сталої міської мобільності, 2015. URL: http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/32895/1/08_42-49.pdf
4. Сімпсон Дж. Інтегровані підходи до планування міської мобільності (2013). Розумні міста та мобільність// Секретаріат CIVITAS URL: http://www.slideshare.net/gladovsky/civitas-j-simpsonvinnytsiaukr.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, дискусія, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт.
Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Володимир
Миколайович
Матвієнко
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет