Географія світу: регіони

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія світу: регіони
Код дисципліни
ОК 41
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: теоретико-методологічні основи регіональної економічної та соціальної географії, основні терміни, поняття і категорії дисципліни, сутність сучасних процесів розвитку господарства зарубіжних країн, інтеграційних економічних і політичних об’єднань; існуючі наукові підходи до типології країн світу; вплив природно-ресурсного потенціалу на розвиток і розміщення господарського комплексу країн та регіонів світу; особливості розвитку і розміщення господарства й населення країн та регіонів світу; внутрішні відмінності і міста, їх функції та спеціалізацію тощо Вміти: давати комплексну характеристику суспільно-географічного положення країн та регіонів; аналізувати природно-ресурсний потенціал країн та регіонів і проблеми його раціонального використання; визначати рівні економічного і соціального розвитку регіонів та окремих держав; складати порівняльні характеристики регіонів світу і країн, виділяти специфічні, визначальні риси окремих країн і давати їм пояснення тощо
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування курсів «Суспільна географія», «Вступ до урбаністичних студій»; 2) знати сучасні методи географічних досліджень, володіти навичками роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами Microsoft Word, Excel, PowerPoint та програмним забезпеченням для користування Інтернетом.
Зміст навчальної дисципліни
Викладаються закономірності та чинники територіальної організації суспільства і його складових на рівні субрегіонів світу, географічні проблеми просторової організації регіональної економіки. Розглядаються особливості територіального (міжнародного) поділу праці, розміщення продуктивних сил у межах досліджуваних регіонів, регіональної політики, територіальної організації виробництва, геополітики і геостратегії регіонів світу, просторових соціально-економічних пропорцій, територіальних соціально-економічні структур, транспортних й інфраструктурних мереж та систем, а також систем розселення у межах регіонів світу.
Рекомендована та необхідна література
1. Безуглий В. В., Козинець С. В. Регіональна економічна та соціальна географія світу. К.: Видавничий центр “Академія”, 2007. 688 с. 2. Кузик С., Котик Л. Регіональна економічна і соціальна географія світу (розвинені країни) : навч. посібник. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2019. 148 с. 3. Матвієнко В. М., Стафійчук В. І. «Географія країн Азії, Океанії, Австралії»: навчально-методичний комплекс. Київ: Видавництво «Альфа-ПІК», 2021. 61 с. 4. Соціально-економічна географія світу / За ред. С. П. Кузика. Львів : Світ, 2002. 672 с. 5. Юрківський В.М. Регіональна економічна і соціальна географія. Зарубіжні країни: Підручник. 2-ге вид. К. : Либідь, 2001. 416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, дискусії, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет