Географічні інформаційні системи для міського планування

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географічні інформаційні системи для міського планування
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Розуміти основні принципи та підходи теорії геоінформатики та ГІС, ДЗЗ; Виділяти функції ГІС і основні напрями їх застосування; Володіти знаннями про вхідні ресурси та матеріали для функціонування ГІС; Розуміти специфіку та структуру геоданих, як інформаційної основи ГІС; Розуміти основи ГІС-аналізу просторових даних; Вміти працювати із технічними специфікаціями комп’ютерної техніки та програмного забезпечення в сфері ГІС; Вміти проводи роботи по геореференції вхідних матеріалів; Проводити ряд аналітичних процедур просторового аналізу геоданих тощо
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування матеріалу курсів Методи урбаністичних досліджень, Теорія і практика планування. 2. Знання базових географічних теорій та концепцій. 3. Знання і розуміння основних просторово-часових закономірностей взаємозв’язків та відношень системі «людина - середовище».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна є невід’ємною частиною фахових знань в області інформаційних технологій зі збору, накопичення, обробки, аналізу, моделювання та прийняття рішень необхідних фахівцям у сфері містобудування та міського планування. Вивчення дисципліни дозволяє студентам оволодіти знаннями та навичками з аналізу, моделювання, оптимізації, узагальнення та розповсюдження інформації засобами сучасних інформаційних технологій. Частковими навчально-освітніми цілями дисципліни є надання поглиблених знань з концепції формалізованого представлення геооб’єктів та явищ засобами ГІС та ДЗЗ-технологій, теоретичних, методичних та технологічних основ геоінформатики, як наукової дисципліни та сфери практичної діяльності, з методології та методів цифрового картографування в середовищі ГІС, засобів інтеграції ДЗЗ, ГІС та Інтернет-технологій, розробки інтерактивних карт, з аналізу просторової інформації, моделювання забезпечення ресурсами та станів навколишнього середовища з метою прийняття раціональних управлінських рішень.
Рекомендована та необхідна література
1. Купач Т.Г. Географічні інформаційні системи: навчально-методичний посібник. Київ: ЦОП «Глобус», 2020. 71 с. 2. Купач Т.Г. Географічні інформаційні системи: практичне застосування у географічних дослідженнях. Навчальний посібник для студентів денної форми навчання спеціальностей «Географія» та «Середня освіта: географія». Київ: ФОП Кравченко Я.О., 2021. 3. Іщук О. О., Коржнєв М.М., Кошляков О.Е. Просторовий аналіз і моделювання в ГІС: навч. посібник. / за ред. акад. Д. М. Гродзинського. Київ: ВПЦ "Київський університет", 2003. 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та практичних занять. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на практичних заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на практичних заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення практичних занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Геннадіївна Купач
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет