Природно-культурна спадщина Світу

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Природно-культурна спадщина Світу
Код дисципліни
ВБ 3.03.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії фізичної географії, ландшафтної екології, а також світоглядних наук (Р01) 2. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від його фізико-географічних особливостей, рис ландшафтної структури (Р03) 3. Аналізувати географічний потенціал території з урахуванням її ландшафтної структури (Р04) 4. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових (Р07)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати положення наук природничо- та суспільно-географічного спрямування, зокрема властивості й закономірності розвитку географічної оболонки та її структурних одиниць (ландшафтних комплексів), протікання екзогенних та ендогенних процесів, вплив людини на природне середовище та наслідки такого впливу, особливості територіального розміщення населення і господарства. 2. Вміти застосовувати методи наукових досліджень (картографічний, спостереження, аналіз, синтез, зіставлення, порівняння, типізація, узагальнення і систематизація тощо) при вивчанні географічного простору, встановлювати своєрідність його природних умов, визначати міру антропогенної модифікації й передбачати наслідки для довкілля і населення.
Зміст навчальної дисципліни
У даній дисципліні відмічаються структурні елементи спадщини ЮНЕСКО – всесвітня культурна і природна спадщина, документальна спадщина, підводна культурна спадщина, нематеріальна культурна спадщина. Зазначається роль географічної науки у вивченні й охороні природних і культурних об'єктів світу. Проводиться огляд природно-культурної спадщини Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки, Австралії та Океанії. Звертається увага на природно-культурну спадщину України та відмічається її значення для світової спільноти. Складається дисципліна з двох змістових частин (модулів) та спрямована на формування у студентів спеціальних географічних компетентностей, зокрема змістового (емпіричні й теоретичні знання), операційного (вміння, навички, прийоми навчально-пізнавальної діяльності й досвід їхнього застосування для вирішення завдань теоретичного і практичного характеру) та світоглядного (географічна картина світу, емоційно-ціннісне ставлення до довкілля і людської діяльності у ньому, набута творча діяльність) компонентів.
Рекомендована та необхідна література
1. Скарлато Георгій. Цікава географія: Київ : "Альтерпрес", 1996. 415 с. 2. Географічна енциклопедія України: В 3 т. Київ : Укр. енциклопедія ім. М.П. Бажана, 1989-1993. 3. Відейко М.Ю. Шляхами трипільського світу. Київ, 2008. 4. Мозолевський Б.М. Скіфський степ. Київ, 2008. 5. Національний атлас України. Київ : ДНВП "Картографія", 2009. 440 с. 6. Історичний атлас України. Найдавніше минуле. Русь (Київська держава, Галицько-Волинська держава). Київ : «Мапа», 2010. 300 с. 7. Законодавчий простір охорони навколишнього середовища. Роль права у регулюванні взаємодії природи і суспільства [Електронний ресурс].
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
тести, бліц- опитування, виконання творчих аналітичних робіт, презентація, дискурс тощо
Мова викладання
Украінська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Олександрович Діброва
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет