Семінар з нанооптики та наномагнетизму

Освітня програма: Прикладна фізика та наноматеріали

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Семінар з нанооптики та наномагнетизму
Код дисципліни
ВК 4.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен знати: 1. Основні поняття нанооптики та наномагнетизму 2. Загальні основи фізики явищ у нанорозмірному масштабі в оптиці та магнетизмі. 3. Методи експериментального дослідження нанооптичних та наномагнітних систем, включаючи методи оптичної мікроскопії. 4. Механізми взаємодії світла з наноматеріалами та наноструктурами, включаючи поглинання, розсіювання та відбивання світла. 5. Приклади побудови нанооптичних лазерних систем у різних галузях науки і технологіях. 6. Методи та підходи до розв’язання основних проблем, що виникають у нанооптиці і наномагнетизм. Студент повинен вміти: 1. Застосовувати основні поняття та методи фізики магнетизму до розв’язування фізичних задач. 2. Застосовувати основні поняття та методи нанооптики до розв’язування фізичних задач. 3. Самостійно використовувати у навчальній, та науковій роботі знання щодо закономірностей та механізмів фізичних ефектів в нанооптиці ы наномагнетизмі та їх застосування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Семінар з нанооптики та наномагнетизму» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки бакалавра, а саме: “Загальна фізика”, “Фізика твердого тіла”, "Теоретична фізика”, “Диференціальні та інтегральні рівняння”, “Мікро та наноелектроніка” та дисциплін ОР «Магістр»: «Поляризаційна матрична оптика», «Наномагнетизм», «Комп’ютерні технології у фізичному експерименті», «Оптична спектроскопія», «Магнітооптика та фотомагнетизм», «Проблеми сучасної оптики».
Зміст навчальної дисципліни
Освітня компонента «Семінар з нанооптики та наномагнетизму» охоплює теми, такі як оптика наноструктур, фотоніка, плазмоніка, наномагнетизм та спектроскопія наноматеріалів. Студенти матимуть змогу розширити свої знання, навички та розуміння, які потрібні для подальшої роботи в галузі нанотехнологій. Курс також передбачає презентації і обговорення результатів власних досліджень здобувачів освіти в рамках їхніх кваліфікаційних робіт магістрів.
Рекомендована та необхідна література
1. A.P. Guimaraes, "Principles of Nanomagnetism", Series: NanoScience and Technology, Springer, 2009. 2. V.V. Mitin, V.A. Kochelap, M.A. Stroscio. Introduction to Nanoelectronics – Science, Nanotechnology, Engineering, and Applications. – Cambridge University Press, 2008. – 329 pp. 3. Д. Д. Шека, Основи магнетизму: Методичний посібник для студентів – К.: КНУ, 2012, 74 с. 4. О. В. Третяк, В. А. Львов, О. В. Барабанов, Фізичні основи спінової електроніки, К., 2002. 5. Hohenester U. Nano and Quantum Optics: An Introduction to Basic Principles and Theory. Springer, 2020 – p. 655
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції. Практичні, лабораторні. Самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контроль здійснюється за таким принципом. Доповідь студента в академічній групі 30+30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, при цьому, оцінка за залік не може бути меншою 24 балів. Умови допуску до підсумкового заліку: умовою допуску до заліку є отримання студентом сумарно не менше, ніж критично-розрахунковий мінімум за семестр – 36 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем