Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальноі власності

Освітня програма: Транскордонне природоохоронне співробітництво МАГІСТРИ 2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальноі власності
Код дисципліни
ОК 04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Здійснювати дослідження або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах, зокрема, й з питань природоохорони, відновлення й охорони ландшафтів і біорізноманіття ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науковоприкладні проблеми, здійснювати критичну оцінку прийнятих рішень, зокрема, й в розрізі транскордонного рівня природоохорони. ПР12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень, зокрема, й щодо транскордонного природоохоронного співробітництва.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
наявність освітнього ступеня бакалавра.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» є складовою освітньо-наукової програми «Транскордонне природоохоронне співробітництво » підготовки фахівців за освітнім рівнем «магістр» у галузі знань 10 Природничі науки за спеціальністю 106 Географія. Навчальна дисципліна присвячена вивченню ключових засад методології та організації наукових досліджень, основ інтелектуальної власності та особливостей проведення наукового дослідження в сфері фізичної географії та геоекології. Програма навчальної дисципліни складається з таких тематичних блоків: - загальні питання методології та організації наукових досліджень; - основи інтелектуальної власності; - організація проведення наукового дослідження у сфері фізичної географії та геекології.
Рекомендована та необхідна література
1. Методологія та організація наукових досліджень: Навч. посіб. для студ. – магістр. усіх спец. / за ред. І.С. Добронравової (ч.1), О.В.Руденко (ч.2). К., ВПЦ «Київський університет». – 2018. http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/index.html 2. Добронравова І.С., Сидоренко Л.І. Філософія та методологія науки. Київ, 2008. :http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/index.html. 3. Добронравова І.С., Білоус Т.М., Комар О.В. Новітня західна філософія науки. Підручник. К., 2008... 4. Пащенко В.М. Землезнання. Методологія природничо-географічних наук. К.: 2000. 5. Тютюник Ю.Г. Людина і ландшафт в постнекласичному ландшафтознавсті // Ойкумена (Український екологічний вісник). 1991. No 6. – С. 20-27 Чуйко В.Л. Рефлексія основоположень методологій філософії науки: К.,2000 6. Запотоцький С.П. Парадигма регіональної конкурентоспроможності як основа ефективного соціально-економічного розвитку регіону. Економічна та соціальна географія. 2012. Вип. 1 (64). С. 155-166.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, наукова дискусія, виконання індивідуального творчого завдання
Методи та критерії оцінювання
участь у науковій дискусії, захист індивідуального творчого завдання, іспит
Мова викладання
Украінська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Лідія Іванівна Сидоренко
Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет