Фандрайзинг

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Менеджмент організацій і адміністрування"

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Фандрайзинг
Код дисципліни
ВК 3.2.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 1. Критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах. ПРН 2. Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення. ПРН 4. Обґрунтовувати та управляти проектами, генерувати підприємницькі ідеї. ПРН 7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ макро- та мікроекономіки, психології, соціології, права, економічної теорії, економіки підприємства. 2. Вміти розраховувати економічні показники, обробляти статистичні дані, аналізувати статистичну та фінансову інформацію. 3. Володіти елементарними навичками: математичного моделювання, прогнозування, користування Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft PowerPoint.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються питання сутності, принципів та основних понять фандрайзингу, суб’єктів та об’єктів фандрайзингу, донорів та способів взаємодії з ними. Аналізується міжнародний досвід функціонування фандрайзингу та його перспективи в Україні. Досліджуються основні складові фандрайзингової діяльності та інструменти фандрайзингу. Вивчаються питання планування та бюджетування діяльності фандрайзингу, основні методики роботи фандрайзера.
Рекомендована та необхідна література
1. Кулініч О.В., Ткачов Д.С. Соціальне проектування та грантрайтинг. Х.: Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів, 2018. 42 с 2. Комаровський О.В. Фандрайзинг у питаннях, відповідях та цитатах : [навч. посіб.] Луганськ, 2007. 54 с. 3. Основи грантрайтингу та управління проектами в публічній сфері: метод. рек. для органів влади та недерж. орг-цій / Авт. кол.: В.В. Белявцева, А.І. Гнатенко, О.С. Зінченко та ін. ; за заг. ред. О.В Кулініча. Харків : Золоті сторінки, 2017. 148 с. 4. Сбруєв М.Г. Технології грантового супроводу науково-дослідних проектів в університетах США. Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології. 2015. No 3 (47). С. 139–153. 5. Фандрейзинг і мобілізація ресурсів громад. Тренінг для представників ВІЛ- сервісних НУО. Посібник для тренера. 2009. 6. Управління проектами: процеси планування проектних дій: підручник/ Чумаченко І.В., Морозов В.В., Доценко Н.В., Чередниченко А.М. К.: КРОК, 2014. 673 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інформаційно-традиційне з елементами проблемно-орієнтованого навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, консультації, виконання індивідуальних і командних завдань, аналіз проблемних ситуацій.
Методи та критерії оцінювання
1. Опитування та розв’язування кейсів (РН 1-4) – 40 балів / 24 балів; 2. Самостійна робота – розрахункове індивідуальне завдання (РН 1-4) – 40 балів / 24 балів; 3. Підсумкова контрольна робота (РН 1-2) – 20 балів / 12 балів. - підсумкове оцінювання - залік
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Економічний факультет