Практикум «Організація обліку, оподаткування і контролю суб’єктів господарювання»

Освітня програма: Освітньо-наукова програма Облік, оподаткування та контроль

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Практикум «Організація обліку, оподаткування і контролю суб’єктів господарювання»
Код дисципліни
ОК 1.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження (ПРН02). Організовувати, розвивати, моделювати системи обліку і координувати діяльність облікового персоналу з урахуванням потреб менеджменту суб’єктів господарювання (ПРН04). Обґрунтовувати вибір оптимальної системи оподаткування діяльності суб’єкта господарювання на підставі діючого податкового законодавства (ПРН08). Обґрунтовувати інноваційні підходи до інформаційного забезпечення системи контролю використання ресурсного потенціалу суб’єктів господарювання та органів державного сектору з урахуванням стратегії розвитку бізнесу (ПРН12)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання та розуміння економічних категорій, законів, причинно- наслідкових та функціональних зв’язків, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем. Вміння застосовувати методичний інструментарій та організаційні основи бухгалтерського обліку, оподаткування та контролю
Зміст навчальної дисципліни
Суб’єкти господарювання та організація їхньої діяльності. Основи організації бухгалтерського обліку. Організація облікового процесу суб’єкта господарювання. Система оподаткування та її вплив на організацію діяльності суб’єктів господарювання. Непрямі податки в системі оподаткування суб’єктів господарювання. Прямі податки в системі оподаткування суб’єктів господарювання. Застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання. Основи контролю суб’єктів господарювання. Фінансовий та незалежний контроль, їх організація.
Рекомендована та необхідна література
1. ГКУ від 16.01.2003 № 436-IV. 2. ЦКУ від 16.01.2003 № 436-IV. 3. ПКУ від 23.12.2010 № 2856-УІ. 4. Про БО і ФЗ в Україні: ЗУ від 16 липня 1999 р. 5. Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 5 квітня 2007 року № 877-V. 7. МСА: Видання 2016-2017 рр. 8. Розвиток національної системи бухгалтерського обліку і контролю в Україні в умовах євроінтеграції: [монографія] / За загальною редакцією Мельник Т.Г. К.: Кондор – Видавництво, 2017. 226 с. 9. Мельник Т.Г., Травінська С.І. Практикум «Організація обліку, оподаткування і контролю суб`єктів господарювання» (навчально-методичний комплекс для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування»).К.: ЦП «КОМПРИНТ», 2021, 96с. 10. Бухгалтерський облік. Практикум. Навчальний посібник. видання друге, доповнене і перероблене /Мельник Т.Г. К.: Кондор - Видавництво, 2017. 269 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
опитування/ рішення практичних завдань/тестові завдання, модульна контрольна робота, самостійна робота підсумкова контрольна робота
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Григорівна Мельник
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет